| Felictiy a întrebat:

Stiti ceva cum sa am picioarele mai mari? Adica zici ca am 2 bete...ce pot face? Nici nu vreau sa ma ingras, doar picioarele le vreau normale

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Marimea picioarelor (pantofilor) depinde de varsta ta si de genele mostenite. Doar natura poate sa le mareasca (sau nu). O femeie adulta are, de regula, de la numarul 35 in sus.

Grosimea picioarelor - in special ale gambelor si feselor - se poate controla prin sport, cu exercitii specifice.
Totodata conteaza si ceea ce mananci: consumul de lactate si proteine este esential pentru intarirea membrelor si se fixeaza prin miscare multa, sport.

| darrio2007 a răspuns:

Poate asa sunt normale pentru organismul tau.

| Simpatic a răspuns:

Sport, exercitii fizice pentru picioare la aparate cu greutati.
la sala vei putea lucra fesierii, gambele si quadricepsii parte din astea te vor ajuta la marimea totala a picioarelor.

@ceialalti: fata nu a zis de talpa piciorului a zis de picioare.

| Violleta2022 a răspuns:

Pana la urma, hotaraste-te ce vrei!
Ai doua bete, dar nu vrei sa te ingrasi... adica, esti anorexica si ti se pare ca esti grasa, asa-i?
Daca ai 2 bete, esti probabil foarte-foarte slaba.
iar ca sa pui pe picioare, va trebuii sa te hranesti sanatos si sa pui peste tot, ca nu putem selecta sa punem numai in anumite parti ale corpului si in altele nu.

| Frank51 a răspuns:

Eu zic sa cauti un vrajitor bun.

| Bettybat a răspuns:

Poti sa incerci genoflexiuni, mai multe pe zi. Poti merge si la sala daca este in localitatea ta. Sau, sunt de-asemenea si pe internet exercitii pentru tonifierea picioarelor. Insa, daca chiar este necesar poti incerca sa te ingrasi putin