| Bubu_1656 a întrebat:

Stiti ceva diete ( nu prea drastice ) si niste seturi de exerciti ca sa slabesc pana la sfarsitul lui Aprilie aprox. 5 kilograme?
Funda. happy

3 răspunsuri:
| Maria_7883 a răspuns:

Hei,asa zisele "diete" sunt universale, asa ca nu prea se stie daca dau efect la toata lumea(de aceea spun unele persona"De cand tin diete nu am slabit deoc!sad)Pentru o dieta potrivita gusturilor si organismului tau ar trebui sa te duci la un nutritionist.
Eu nu pot decat sa iti dau vand decat cateva ponturi cum ar fi:
-sa mananci dulciurile dimineata
-sa faci joging 1h prin parc
-sa mananci de 5 ori pe zi, dar foarte putin
-sa razi mult
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punct de vedere al alimentatiei,elimina pe cat posibil produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special, aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp).In rest, alearga zilnic 20-30 de minute cu viteza medie. Poate nu vei slabi cele 5 kg intr-o luna, dar vei slabi treptat, frumos si sanatos.Succes.

| cosmiina a răspuns:

Pai ar trebui sa manaci ceva satios,putin si des[vei avea si un ten mai frumos, sanatos, sa te plimbi cu bicicleta sa alergi.
PS:nu face sport searawinking