| DimianMaria a întrebat:

Stiti vreo masca pe care mi-o pot face acasa pentru a-mi trece cosurile si punctele negre? Mersi.

5 răspunsuri:
| Vichtory a răspuns:

Eu am inceput de trei zile sa-mi fac o masca cu 3 linguri de lapte, una de miere si una de apa minerala si am amestecat si intind pe fata,(mie imi mai ramine, adica nu-l pun pe tot) si stau cu ea 15 minute, dupa care imi spal fata cu sapun, si parca ar avea efect, incearca sa faci 2 saptamini pe la ora 17-18.
Sau daca vrei alt ceva:
Ingrediente: un albus de ou, 1 lingura de suc de lamaie proaspat
Bate bine oul pana ce devine spuma, apoi adauga sucul de lamaie, amestecand bine. Aplica masca pe fata si gat si lasa sa actioneze timp de 10 minute. Clateste cu apa calduta. Sucul de lamaie este un agent de albire a tenului, care indeparteaza petele inestetice si contine antioxidanti.
FUnda?

| BRG a răspuns:

M -ai bine încearcă batonul teea tree de la oriflame.

| sweetdreamsofagirl a răspuns:

Pentru a-ti trece punctele negre eu iti recomand ceva ce mi-a fost si mie recomandat: intr-un recipient amesteca o lingura de lapte cu o jumatate pana la o lingura de gelatina. apoi se pune la microunde pentru 30 de secunde si atunci cand se scoate va fi un lichid galbui.cu o pensula pentru pleoape pe care nu vrei sa o mai pastrezi dupa(ca se va strica)-deci ia una mai ieftina- iti dai pe fata unde ai puncte negre. de ex eu mi-am dat pe nastongue apoi lasi in jur de 10 pana la 15 minute sa-si faca efectul si sa se usuce(mai pui si mana sa vezi) si apoi o ...decojesti de pe nasuc. ssi o sa vezi ca o sa ai pielea mai fina si reduce din punctele negre. si asta e asemanatoare acelor benzi care sunt bune dar cam scumpetongue. si mai am cateva ponturi: foloseste in loc de demachiant ulei de masline ptcmerge ft bine si e bun pentru piele. si asa.o masca de zi cu zi, masca cu aspirina. deci o pastila de aspirina o pui intr-o farfurioara cu putina apa si se va topi. adaugi miere si acel unguent este o masca. te dai pe fata cu ea si face bine. :*toate sunt testatehappy de minesmug si sunt ponture de pe youtube. puteam sa-ti dau linkul` dar nu-l mai gasescbig grin sper ca ti-am fost de folos si.nu te-am plictisittongue:*

| Myrelitha a răspuns:

Buna.happy Pai eu iti dau o "reteta", dar acum nu stiu daca se potriveste tenului tau, doar tu stii asta. Storci zeama unei lamai intr-un pahar ( eu prefer de unica folosinta ) apoi adaugi 2 linguri de miere de albine si amesteci. Apoi in fiecare zi iti pui acea "masca" pe fata. Poti folosi betisoare de urechi pentru a nu imprastia microbi pe fata ta. Asta o faci timp de 2 saptamani, iar masca o tii la frigider.
Atentie : acesta masca este foarte cleioasa si s`ar putea sa nu o suporti, mai ales cand se ma prinde si un fir de par...e insuportabila, dar mie mi-a trecut. Incearca sa vezi daca iti prieste. Bafta si sper ca te-am ajutat. :*:*happy