| IateyourCookie a întrebat:

Sunt disperata... vreau sa slabesc... vreau dar nu am voina necesara. credeti ca daca tin dieta asta http://curadeslabire.biz/cura-de-slabire/cura-de-slabire -cu-mere/ va da rezultate asa cum zice. daca intrerup cura ma voi ingrasa laloc? mersi. as vrea sfaturi de la cele care au facut aceasta cura

3 răspunsuri:
| MititiCa a răspuns:

Uite, azi am descoperit si eu o cura de slabire foarte foarte usoara, si care nu necesita sa renunti la mancare, sau sa mananci doar un fel de mancare. [am si eu cam aceeasi problema ca si tine. cu cat vreau sa slabesc mai mult, cu atat ma ingras mai mult]. deci, dieta se bazeaza pe apa, scortisoara si miere de albine.
ingredientele le poti folosii in 2 feluri.
1: iti cumperi un borcan de 400 gr de miere de albine si 80 de gr de scortisoara. le amesteci intr-un borcanel si iei cate o lingurita dimineata pe stomacul gol, si seara inainte de culcare.

si

2: iei o lingurita de miere de albine, jumatate de lingurita de scortisoara, le amesteci [pui 250 de ml de apa la incazit] si adaugi mierea amestecata cu scortisoara peste apa. o lasi sa se raceasca pana o poti bea, si o bei dimineata pe stomacul gol, inainte de micul dejun cu 30 de minute, sau o imparti in 2 si iei jumatate seara, si jumatate dimineata [tot pe stomacul gol]

eu am inceput azi, si daca peste 2 saptamani vad vreo diferenta te voi anuntabig grin.
daca incepi si tu si ai rezultate anuntamabig grin.
sper ca ti-am fost de ajutor:*

| Tron a răspuns:

Ia cutitu' si apuca de taie din parti, ai sa vezi rezultatele pe locwinking

| Brielle a răspuns:

Buna. Eu am fost acum aprox. 2 saptamani la un curs despre "cum sa mananci sanatos". Si in carticelele pe care ni le-a oferit acolo, scrie ca trebuie sa mananci fructe si legume, carnuri (slabe), multe fainoase, sa bei multa apa. Evident asta te face sa crezi ca nu slabesti daca mananci, dar sa stii ca trebuie sa iti faci tu o alimentatie stabila! Adica poti slabi s\fara sa te infometezi sau sa tii diete drastice. Am trecut si eu prin asta si inca trec. Primele cateva zile m-am infometat (rau am facut) si pur si simplu nu mai puteam de foame, dar nu vroiam sa mananc ca sa nu ma ingras mai mult si sa pierd din kg. Dar acum, nu mananc multa carne, mai multe salate si alte mancaruri ce contin legume. Mananca si fructe si cel mai important pentru slabit, fa mult sport. Poti incepe cu alergatul (jogging), niste abdomene, sarituri, orice exercitiu de sport ajuta, dar nu intr-o zi, 2... Deci mananca sanatos si fa mult sport, si poti avea o silueta frumoasa happy. Take care!