| ionela_5973 a întrebat:

Sunt domnisoara de onoare la nunta surorii mele si mi-am cumparat o rochita verde inchis, scurta( cam cu o palma deasupra genunchiului), fara bretele. Ce accesorii mi se potrivesc. Am 1, 57m inaltime si sunt cam slabuta. Ce sandale se potrivesc la aceasta rochita?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| mada_5987 a răspuns:

Eu iti recomand sa iti prinzi parul sus cum vrei tu, sa iti lasi umerii goi, fara nimic in jurul gatuluiwinking.doar o pereche de cercei finuti, si vei fi ff sexi.nu pune nimic la gat! bazeaza`te doar pe o pereche frumoasa de cercei.machiaza`te in genul smokey eyes cu negru si gri(nu fff tipator) pe buze un balsam de buze si vei arata super! in legatura cu sandalele eu iti recomand unele negre cu toc inalt gros. sper sa arati cum iti doresti!:*

7 răspunsuri:
| alexa a răspuns:

Faptul k ai decolteul liber asta de poate ajuta sa pui accesorii in zona respectiva.incearca pe un colier finut ca banuiesc ca vrei sa fii eleganta, sau daca nu ceva in ton cu rochita
cat despre sandale opteaza pentru ceva cu toc pentu ca esti micuta de inaltime si iti permiti si in al doilea rand pentru ca e o ocazie specialawinking culoarea depinde acum si de felul in care este rochita...negrul cred ca e cel mai indicat
bafta si distractie placuta

| annda a răspuns:

Descrie rochita si iti dau niste idei. Asa nu stiu ce sa spun fara sa am o idee cum arata. big grin

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Eu, de obicei, optez pentru o culoare de sus pana jos la ocazii speciale.

| mada_5987 a răspuns:

Depinde de preferintele tale ce cercei iti achizitionezi. poti si cercei lungi, gen "candelabru" ff mari si pretiosi, sau o perechi mai mica cu ceva piatra care sa straluceasca.eu zic sa nu folosesti aur galben.parerea mea.mai bine cauta o pereche de cercei din aur alb sau din argint, nu conteaza, important este sa fie finuti si nu chiciosi.intelegi?big grin sa nu fie totusi prea incarcata tinuta

| MADALINAAAA a răspuns:

Poi fiind o rochie fara bretele, poti opta pentru un colier care sa acopere portiunea pieptului, sau ceva din argint, mai complex, cercei, nu-mi pot da seama pentru ca nu stiu cum iti vei aranja parul...ca sandale se potrivesc unele finute, cu un toc potrivit de inalt, deci nu f mare, si negre, evident.alte ideei, nu stiu. poate ne dai mai multe detalii...

| ionela_5973 explică:

Rochita are in partea de sus o dunga subtire neagra, mai degraba este ca un elastic, iar in partea stanga are o fundita din aceeasi culoare si cu o pietricica neagra. Am niste sandale negre, decupate in afta, care se leaga de glezna cu o baretuta.

| ionela_5973 explică:

Si cam ce cercei mi s-ar potrivi? unii lungi sau ceva mai scurti? Nu am parul foarte lung, de fapt il am pana la umeri.Ma gandeam sa-mi pun niste accesorii din aur foarte finute. Se potrivesc cu verdele? Multumesc mult pentru raspunsuri.