| danimarinescu a întrebat:

Sunt ochelari de vedere, un accesoriu avantajos la femei!? Bărbații, vă plac femeile cu ochelari?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Mie imi plac femeile tatuate din cap pana in picioare, care au facut abuz de solar, de plastic ieftin si acid ieftin in buze si care miros a ..proxenet, aceste femei fatale de la tara care au devenit un etalon pentru cocalarii posesori de masini diesel sh si stat in chirie, acesti neica nimeni care nu au muncit in viata lor pe nicaieri, dar le au cu vrajeala, pimps si lover boy e plin de voi!
Ups eram sarcastic...

| danimarinescu explică (pentru Simpatic):

Uite și răspunsul câștigător! Felicitări chiar daca nu are mare legătură cu întrebarea.

| Simpatic a răspuns (pentru danimarinescu):

Multumesc tinere!

| danimarinescu explică (pentru Simpatic):

Destul de măgulitoare aprecierea. Chiar am întinerit puțin. Mulțumesc frumos

| Simpatic a răspuns (pentru danimarinescu):

Stiu cum e nici eu numai am 20 de ani, fara griji si fara bani happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Femeile despre care vorbesti tu, sunt un etalon de succes in societate, nu doar in lumea infractionala. Adolescentele vor sa fie ca ele, baietii " buni" le vor, televiziunile le platesc. Bine ai venit in 2023.

| danimarinescu explică (pentru Simpatic):

Eu am griji din cauza la banii,,?

| danimarinescu explică (pentru anonim_4396):

Când am întrebat dacă bărbaților le plac femeile care poartă ochelari de vedere din necesitate. Mă refeream daca o femeie cu ochelari de vedere este mai atractivă, daca acest lucru le face mai interesante mai sexy, daca este un dezavantaj la prima vedere. Faptul că unii sa pară interesanți fabulează pe lângă subiect, pe mine nu mă deranjeza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru danimarinescu):

Eu doar i-am raspuns lui simpatik. Am completat ce a spus el, niste argumente ft bune. Eu am raspuns la comentariul lui, nu stiu de ce a aparut ca un comentariu separat. Dar imi sustin parerea, cred ca am spus adevarul.

| Salontanul a răspuns (pentru danimarinescu):

Nu se zice "... din cauza la banii,,?" ci "din cauza banilor?", fir-ar a dracului de limba romana!

| Salontanul a răspuns (pentru danimarinescu):

Oricum "banii" se scrie cu un singur "i".

| Salontanul a răspuns (pentru danimarinescu):

Dupa "Multumesc frumos" se pune semnul exclamarii.

38 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt un accesoriu necesar la oricine, numai la femei. Din cauza problemelor de vedere. De ce m-ar deranja o femeie care poarta ochelari daca este persoana care corespunde cerintelor mele?
Intrebarea ta este cam imatură.

| danimarinescu explică (pentru darrio2007):

Întrebarea era daca sunt atractive, frumoase. Constatarea este inrelevantà

| darrio2007 a răspuns (pentru danimarinescu):

Irelevantă nu inrelevantă.
Da, sunt atractive, nu toate, bineanteles.
Unele poarta niste ochelari care nu sunt potriviti cu fizionomia feței.

| danimarinescu explică (pentru darrio2007):

"Irelevant" este Î din a... În interiorul cuvântului ( bineanteles)
Care este irelevant, [bineînțeles] Și mulțumesc frumos pentru corecția gramaticală

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Nu numai la femei. Greseala de scriere.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce sa iau? In loc de punct ai pus particula "us"? Eu zic sa te duci sa-i ceri banii celui ce te-a invatat limba romana.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Se scrie "lua-r-ai". Romana!hee hee

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Sunt ochelarii de vedere un accesoriu avantajos femeilor? Barbatilor, va plac femeile cu ochelari?" Eu asa scriam, daca scriam asemenea intrebare.

| dullcat a răspuns:

Nu sunt un accesoriu ci o necesitate medicala.Nu poarta niciun om normal ochelari cu lentila simpla asa de fashion.

| Ararat a răspuns (pentru dullcat):

Ăăă, ba da, se găsesc ochelari fara dioptrii si chiar se poarta doar ca accesoriu. Pline mall-urile de ele.

| dullcat a răspuns (pentru Ararat):

Stiu ca exista, dar am zis ca oamenii obisnuiti nu poarta. Poate cei care sunt la arte sau bagati prin domeniile cu moda si designul etc. folosesc asa ceva, sa para nu stiu cum.

| Holiday a răspuns:

Daca ar fi avantajos, ar purta toate. Chiar si daca nu au nevoie, ar purta ochelari fara dioptrii.

| danimarinescu explică (pentru Holiday):

Foarte adevărat, așa este uneori sunt femei care poartă ochelari de vedere cu dioptrii 0.

| RobertMoon a răspuns:

Eu sunt indiferent daca o femeie are ochelari sau nu, importante sunt alte lucruri.

| danimarinescu explică (pentru RobertMoon):

Mă refeream daca este un dezavantaj? daca par mai atractive? Celalte aspecte sigur că sunt importante, dar în contextul întrebări, avantaje dezavantaj

| Salontanul a răspuns (pentru danimarinescu):

Pe langa ca n-avea ce cauta semnul intrebarii dupa el se scrie litera mare.

| Yuoia a răspuns:

Ar trebui sa te intereseze sanatatea ochilor tai si nu aspectul CU ochelari. De altfel, exista rame care te avantajeaza mai mult decat daca nu le-ai avea. Nu cumpara ce este la moda ci ceea ce ti se potriveste.

| danimarinescu explică (pentru Yuoia):

Foarte frumos și elocvent răspuns. Întrebarea este de asemenea referitoare la felul în care percepem noi, bărbați că un avantaj sau dezavantaj? (Lăsând la o parte din punct de vedere medical,) aspect la o prima vedere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cănd unui om îi lipsește piciorul drept. Proteja nu-i un accesoriu, ci o necesitate.
La fel și cu vederea.
Avantajul la ochelarii de vedere este că poți alege unii care să te facă mai sexy și atrăgătoare,
Pe cănd la proteja de picior nu.

Eu port lentile de contact de 20 de ani. Pentru mine este ce-a mai eficientă modalitate de-a rămăne așa cum imi doresc.

| nyoentox2002 a răspuns:

Mie îmi plac alea cu ochelari că văd măciuca mai mare?

| danimarinescu explică (pentru nyoentox2002):

Felicitări pentru constatare! Uite un punct de vedere. Așa da argument.

| nyoentox2002 a răspuns (pentru danimarinescu):

Că o glumălaughingNu contează dacă are sau nu ochelari

Răspuns utilizator avertizat
| nyoentox2002 a răspuns (pentru TornadoIDS):

Boss,asta e doar o glumă și nu are nicio treabă cu întrebarea mea!

Răspuns utilizator avertizat
| Ararat a răspuns:

Mie mi se pare ca da. Pot fi destul de eleganti/sexy.