| Alynn_Alynush_1997 a întrebat:

Sunt urat si slab,(Va rog sa cititi toata intrebareahappy )
Bine faza e ca eu sunt urat fiindca sunt slab.Am 17 ani si 50 de kgsad, bine faza e ca eu sunt si inalt sii..va dati seama cum arat(cam ca o scandura la propriu laughing )Sa nu credeti ca vreau sa ma ingras pentru ca isi bate lumea joc de mine sau cam asa ceva, nu-s vreun idiot complexat care sa puna botu la tot ce zice lumea, faza e ca pana acum nu am avut decat 1 iubita(si ea slaba moarta de-altfel)si ma simt cam prost adica na..maine poimaine fac 18 ani si n-am avut decat una? mie mi-se pare absurd.M-am hotarat de mult timp sa ma ingras frate am incercat tot felul de metode medicamente, doctor am si renuntat la hobby-ul meu preferat(sportul) ca sa ma ingras si nu a dat nimic nici un rezultat sad
Va rog puteti sa-mi dati niste sfaturi cu adevarat bune care sa ma ajute sa ma ingras?big grindau funda si felicitare

Răspuns Câştigător
| WhiteLover a răspuns:

Si nu doar de arderi, poti avea probleme cu glanda tiroida.de aceea nu te ingrasi, du-te la medicul de fam, ii spui sa-ti dea trimitere ca sa faci niste analize sa vezi daca glanda e problema, ceea ce sunt cam convinsa pentru ca stiu caz, si poate dupa vei avea mai mult succes.si stai linistit, sunt fete care se dau in vant dupa baietii slabi si rasfiratiwinking au un aer mai rebel, dar secretul e sa te simti si tu bine in pielea ta

| Alynn_Alynush_1997 explică (pentru WhiteLover):

Cand aveam 11 ani si mi-am facut niste analize..rezultatele au fost bune cu exceptia glandei tiroide, dar nu am continuat analizele crezand ca e o prostie laughing
mda..se pare ca m-am inselat

14 răspunsuri:
| ViseMaicăVise a răspuns:

Stiu ca ai dat deja fundita, dar...
Nu esti urat, daca tu esti cel din poza de la profil esti dragut... dar n-ai facut deloc bine ca ai renuntat la sport. Din contra, ca sa faci muschi trebuie sa faci sport. Mai exact, sa faci exercitii de forta si sa mananci sanatos si echilibrat
Medicamentele nu sunt bune, ele chiar iti dau organismul peste cap si peste ani te vei trezi ori obez, ori cu cine mai stie ce boala.

Si de numarul iubitelor, nu te panica, pentru ca nu e un lucru atat de important. Ai vrea sa ai 20, dar sa nu te iubeasca niciuna cu adevarat? Sau mai bine sa fii cu o singura fata, dar sa te simti iubit si dorit pe deplin? Si la 17 ani ai destul timp pentru asa ceva... Eu am 13 ani si jumatate, stiu ca sunt mica, dar nu cu mult timp in urma incepeam si eu sa ma gandesc la baieti si de-astea. Mi-am dat seama ca nu se merita si acum ma preocupa mai mult muzica, fotografia, scrisul... toate hobby-urile mele care sunt mult mai distractive decat o eventuala suferinta atat de prematura.

Nu te da batut si cum am mai zis, reapuca-te de sport si zambeste. Fiind fericit si dand grijile la spate poti sa asimilezi foarte bine si frumoswinking

| oOSaritaOo a răspuns:

Bună, deci problema ta este că tot ce mânci tu se arde foarte repede şi atunci oricât ai mânca nu te vei îngrăşa, dar stai liniştit, când vei creşte mai mare te vei îngrăşa. Şi problema cu fetele... ce are dacă ai avut doar una? Mie nu mi se pare nimic anormal, eu ştiu pe unii care la vârsta ta nu au avut pe nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai arderile rapide o sa ingrasi tu cand o sa-mi creasca mie al doilea cap laughing. Eu ma indop ca nesatula, mai am si obsesie pentru mc blushing si nu ma ingras, si pana la urma imi convine, de ce sa am burta, sunca, colaci cum altele cand pot avea corpul tonifiat si sa fiu sanatoasa. Asa ar trebui sa gandesti si tu. Muschi poti sa faci dar daca te lasi de sala dupa ceva ani o sa te faci cat china.

| Alynn_Alynush_1997 explică (pentru anonim_4396):

Adica daca am arderile rapide. orice as manca nu asimilez decat foarte putin sau ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alynn_Alynush_1997):

Exact, nu se depune.
Eu de exemplu mananc si dupa ceva timp imi e foame iar, dar normal ca persoanele care n-au darul asta nu inteleg cum vine plictisitul de mancare, molfait chestii.

| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

rolling on the floor)))))) si ce daca ai avut doar o iubita pana la varsta asta? vrrei sa fii genu " ba..am 20 de ani si am f**** 10 pana acum.sunt $m3k3r"? daca esti slab..nu poti fi cu una mai.'buna' laughing adica una..sa ai de unde apuci. se simte ea naspa..cred.incearca sa mai pui pe tine.dar la fel ca la slabit. dureaza pana se vad rezultatele.batting eyelashes eu vreau sa slabesc. sigh bafta. sad

| Azazea a răspuns:

Pai daca tu esti slab de la mama natura, oricat te-ai chinui sa te ingrasi mancand, nu ai nici o sansa, metabolismul tau ti-o ia inainte, si de sport e rau ca te-ai lasat, apuca-te din nou, si dezvolta-ti musculatura, si asa pui si cateva kilograme, si corpul tau va arata mai proportionat, ce crezi ca daca pui grasime va fi bine, de ar fi asa, sigur se pune pe burtalaughing
si o sa fii slab si cu burta, si e oribil laughing
deci, apuca-te de sportbig grin ai si spus ca iti place. Good luck.

| PISIPISI14 a răspuns:

Stai linistit

| iknownow a răspuns:

Nu mai lua pastile, nu-i bine! Mai bine du-te la sala si pune muschi pe tine! E cea mai buna solutie! Vorbeste cu un antrenor bun! si el o sa stie ce trebuie sa faca!
Funda?

| ktycatrinel a răspuns:

Si fratele meu era tot asa, inalt si slab pana pe la vreo 18-19 ani, si manca destul de mult, si el era foarte revoltat la un moment dat ca numa nu se ingrasa si ca ii ca o scandura happy, de vreo 1 an merge la sala si ia proteine, praf din ala din galeata cu gust de nu stiu ce, ce se amesteca cu ou si lapte parca...idee e ca acum ii cat un munte, adica a pus multa masa pe el, la picioare vrea sa mai puna, deci chiar a mers faza si el mi-a zis ca proteinele alea ajuta, si pe langa astea trebuie sa si manaci bine, acum nu stiu proteinele alea cat is de ok, dar el asa s-a ingrasat

| Alynn_Alynush_1997 explică (pentru ktycatrinel):

Praf de galeata? ce mai e si asta?

| Maria200197 a răspuns:

Parerea mea este sa nu iei pastile asa de capul tau si nici sa te lasi de sport. Eu propun sa consulti un medic nutritionist caruia sa ii spui problemele cu care te confrunti, iar el o sa iti spuna ce este cel mai bine pentru tinehappy

| x3Beculets a răspuns:

Dar nu cred ca este bine nici pentru sanatatea ta. nu te apuca acum sa iei pastile si tot felul...