| amyy222 a întrebat:

Sunt vopsita saten inchis si as vrea sa ma fac blonda, un blond cat mai deschis. ce ar trebui sa fac? ce vopsea imi recomandati si ce decolorant? care sunt pasii? multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| tinka1 a răspuns:

Eu m-am vopsit la salon. Dar nu iti recomand, acum dupa fiecare spalare cu sampon folosesc o sticla intreaga cu balsam. Si ma gandesc sa revin inapoi la brunet. Mai ales ca acum am fost la mare l-am ars si mai mult.
Daca vrei poti sa-l vopsesti cu o vopsea blond ( fara decolorare ) si vezi ce se va primi. La mine iese blondul foarte bine fara decolorant, dar nu am avut ce face si mi l-am decolorat, apoi vopsit blond si nu este moale. Deci fa ce vrei, dar nu te sfatuiesc :*

5 răspunsuri:
| didu73 a răspuns:

Vopseste trepat, cu cate o nuanta de blond diferita si ai grija la ce salon mergi sau daca vrei sa te vopsesti acasa ai grija cum o faci si ce vopsea alegi. bafta

| iDangerous a răspuns:

Eu zic să te duci la salon, pentru că e necesară decolorarea părului, şi e mai bine la salon decât acasă. Poate totuşi îţi vei alege altă culoare care nu necesită decolorarea, pentru că ţi'l arzi. Vopsea îţi recomand de la garnier, fără amoniac, pentru că arde părul dacă foloseşti cu amoniac. şi indicat ar fi să te vopseşti când e necesar şi doar rădăcinile, ca să nu îl arzi.

| georgyanna22 a răspuns:

Un decolorant de la gerocosen este foarte bun si vopseaua tot de la gerrocossen

| Îngheţatăăă3310 a răspuns:

Buna Amy.

Nu te astepta ca schinbarile sa vina peste noapte! Eu recomand vopselele Georocossen si Londa, sunt cele mai blande cu parul si nu il fac sa cada. Pentru decolorare nu prea conteaza ce folosesti. Pasii sunt scrisi in instructiunile cutiilor. Sper sa reusesti!

| Atomei_Elena_1994 a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci la farmacii sa intrebi. si de decolorant dar si de vopsea fiindca la farmacii se gaseste cea mai buna vopsea.
Si gasesti inauntrul cutiei o foaie si iti explica cum sa te vopsesti!
bafta!