| anonim_4396 a întrebat:

Zici ca sunt speriata de bombe astazi! laughing Imi doresc o schimbare a parului, eu acum sunt blonda dar vopsita [ culoarea mea naturala tot blond este ].
Ma gandeam sa ma fac satena, dar cred ca am stat mai bine de 30 de minute in pat ca sa ma gandesc, si raspunsul : nu stiu laughing. Eu am tenul rece si ochii albastrii [ o nuanta de mijloc intre deschis si inchis.
Ce nuanta de saten, dar inchis, imi recomandati?
Si sa folosesc un joc de culori pentru iluminarea tenului? Ma bate gandu sa aplic pe cateva suvite blonde vopsea roscata [ rosu cuminte, nuanta trandafiriu de la garnier ]... voi ce ziceti?

Se exclude varianta sa ma fac iar blonda, deci?

Si mai am o idee, pai se putea?
Sa ma fac acel trandafiriu, care ar trebui sa prinda un blond-oranj pe parul meu sau ceva de genu. Blond in lumina soarelui de apus ar putea fi o denumire pentru ce ar trebui sa iasa. Deci big grin?

Răspuns Câştigător
| jhondoe_2068 a răspuns:

Daca esti blonda si vrei sa te vopsesti o nuanta mai inchisa sa te gandesti bine bine inainte, ca daca nu-ti va placea si vei dori sa devi din nou blonda, acest lucru nu se va putea realiza decat [rin decolorare. asa ca, gandeste-te bine :*

7 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Pentru că ești blondă poți să încerci o grămadă de vopseluri de-alea care se iau la prima spălare, joacă-te cu ele și vezi cum îți stă mai bine... nu folosi ceva permanent din prima. Se găsesc pliculețele alea peste tot prin supermarket-uri.

| ciufiXXXXXX a răspuns:

Pai eu rocomand sa te faci un satem inchis. DE CE?
pentru ca ai ochii albastrii si va fi un contrast superb.si daca ti-l vei intinde parul si vei incerca un machij ceva mai strident vei fi...ADORABILA:X

| daηă a răspuns:

Pai eu zic sa nu te tot vopsesti. Vopseaua nu-i buna pentru par. Il deterioreaza. Ai putea sa-ti faci cateva suvite happy

| ioanaioana a răspuns:

Dece nu intrebi o coafeza? Ea ar trebui sa stie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De gasit se gasesc, dar nuantele sunt oribile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si ea zice ceva de genu
" Nu te mai vopsi ca o sa ramai cheala si nu poti sa te faci decat blondabatting eyelashes ". Ce enervant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M'am facut roscata.
Sau ceva de genu, vine roscat-blond-roscat-blond. :X
Si multa stralucire, e superb :X:X:X, parca imi sclipesc ochii love struck.
Multumesc pentru ajutor