| Rmnk97 a întrebat:

ULEIUL DE RICIN ESTE BUN PENTRU GENE? Cand se foloseste? Cum se foloseste? Cum se indeparteaza? De cate ori pe zi se foloseste? Afecteaza vederea? Se da si pe genele de jos?

Răspuns Câştigător
| Andreea14Bianca a răspuns:

Si eu folosesc ulei de ricin deoarece am genele foarte scurte. Poti sa te dai de doua ori pe zi. Se indeparteaza cu apa peste 25 de minute. Sau o jumatate de ora. Nu afecteaza vederea deloc, pentru ca daca ar fi afectat-o nu ar fi fost pus in comert. Poti sa te dai si pe genele de jos, pentru ca are acelasi efect.
Este foarte bun, merita sa incerci. Si eu il folosesc de ceva timp si chiar se vad efectele
Daca ai parul scurt si vrei sa il cresti te poti da si pe cap si o sa creasca si parul
Sper Ca Team Ajutat

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu ajutorul unei perii curate de la un rimel, se aplică pe genele curate ca și cum ai da cu rimel, seara, înainte de culcare. Dimineața te speli în mod obișnuit.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Se aplică în felul următor : în fiecare seară, înainte să dormi, aplici ulei de ricin pe genele de sus/jos, cu ajutorul unei periuțe curate de la un rimel terminat.
A doua zi te clătești cu apă fierbinte și te speli pe față normal.
Uleiul de ricin NU afectează vederea, însă trebuie să ai grijă cum aplici, căci este foarte uleios, și vei avea probleme dacă intră în contact cu ochii.
Baftă!

| georgianageorgiana a răspuns:

Da este bun poti urma un tratament de cel putin o luna te dai seara inainte de culcare folosind o periuta de la un rimel vechi