| Bellaconcavella a întrebat:

Uleiul de ricin ingrasa parul? As vrea sa incep un tratament in care sa il tin toata noaptea in cap si sa ma spal dimineata, 1-2 ori pe saptamana. credeti ca va functiona? si cum aplic? la radacina sau pe tot parul? eu am incercat cu un pieptanhappy
Multumeschappy
Dau funditahappytongue

Răspuns Câştigător
| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Eu folosesc ulei de ricin si am stat si eu o noapte intreaga cu el si nu mi s-a ingrasat parul pentru ca m-am spalat foarte bine, dar o sa te manance capul daca dormi cu el, dar in rest nu se intampla nimichappy Uleiul de masline am intzeles ca se spala foarte greu si iti ingrasa parul, dar eu cu uleiul de ricin nu am nicio problema si il folosesc cam de o luna si cevahappy dar cred ca depinde si de par. Daca parul tau se ingrasa de obicei e posibil sa ti se ingrasethinking
Uleiul se aplica pe toata lugimea parului inclusiv de la radacina(iti masezi pielea capului pentru ca iti face parul sa creasca). Mai intai iti uzi parul si iti incalzesti o jumatate de cescuta de ulei dupa care il aplici pe par si il infasori intr'un prosophappy
succes:X

4 răspunsuri:
| andreea234 a răspuns:

E foarte buna ideea ta, insa uleiul de ricin(ca si cel de masline) ingrasa foarte tare parulsad
Eu am incercat de cateva ori, si de fiecare data a doua zi dupa ce il spalam arata[NU exagerez] de parca nu l`as fi spalat cam o luna-doua. straight face
Foaaaaarte grassad
Apoi, am citit pe net ca nu se ingrasa daca:
Atunci cand vrei sa te speli, pui intai sampon, apoi clatesti(in loc sa clatesti prima oara pentru a inlatura uleiul)
Bun...am incercat, tot nu a mers. straight face
Deci, doar sa faci asta in 2 zile in care stii sigur ca nu pleci din casa.ca altfel nu ai sansehappy
Bafta:*

| ancan a răspuns:

Eu imi fac o masca cu 3 liguri de ulei de ricin, 2 linguri de miere, un galbenus de ou si zeama de la o lamaie, si o aplic pe lungimea parului, nu de la radacina happy

cel mai bine este sa aplici uleiul de ricin sau cel de masline pe lungimea parului, nu de la radacina, intrucat ti'l va ingrasa foarte tare!

| oannah a răspuns:

Cu ulei de ricin te dai pe lungimea parului si nu la radacinahappy. mai poti sa iti faci o masca din ulei de ricin, vitamina A si un galbenus de ou. nu glumes... e o masca f buna si hranitoarehappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nevoie sa-l lasi sa actioneze toata noaptea, 30 minute-1 ora sunt de ajuns. Daca vrei sa-l folosesti pentru cresterea parului, maseaza scalpul(nu e nevoie sa-l aplici pe par, doar la radacina acestuia) cu ulei de ricin si dupa ce l-ai lasat sa actioneze, spala-te pe cap cu sampon de doua ori, pentru a nu ramane uleiul in par.