| janine9815 a întrebat:

Un fond de ten cu putere mica de acoperire stiti? Caut unul care sa nu faca altceva decat sa-mi uniformizeze nuanta tenului. Ah, si sa fie non-comedogenic. Merci!

5 răspunsuri:
| chels95 a răspuns:

Avene, Vichy, Ivatherm... astea dermatologice sau Bourjois Healthy Mix

| SheCanFlyy a răspuns:

Sa nu iti iei de la avon.Incearca de la Benefit din sephora( ce-i drept e mai scump, ajunge si la milion, dar se merita) sau ia-ti de la MAC -body and face foundation, merita!

| DangerLove a răspuns:

Fondul de ten de la Sephora( ce-i drept e cam 50 lei) dar nu stiu daca e non-comedogenic.

Nu stiu sigur dar cred ca si Affinitone(l-ai incercat, am prietene care il lauda?)

Poti incerca si cu fondul tau de ten:pui o cantitate foarte mica, si inainte sa te dai cu fond de ten te dai cu o crema de zi, sau laptisor de matca.

:* Sper ca ti-am fost de folos!

| Roxy07 a răspuns:

Da la Avon.

| Absinth9002 a răspuns:

Yves rocher zero defecte il recomand, nu incarca deloc fata...sunt fff multumita de el

http://www.yves-rocher.ro/......_id=W23871 cmSrc=Category