| theStar a întrebat:

Ce fond de ten folositi? unul care are putere mare de acoperire?big grin

3 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Folosesc "L"oreal Infallible" (anti transfer), insa poti folosi acum pe timp de vara de la Bioderma(Photoderm Max ) crema colorata cu protectie solara 50+, iti uniformizeaza aspectul pielii si mascheaza petele, este rezistent la apa si transpiratie, in plus nu contine parfum.Bafta!

| veveroi a răspuns:

Cele cu cea mai mare putere de acoperire sunt cele solide/compacte.eu una folosesc fond de ten de la avon.nu cred ca se mai gaseste dar de obicei mi-l iau de la buticurile astea avon cu produse din brosurile trecute...costu in jur de 30 de lei.
dar am mai descoperit fondul de ten de la l'oreal matte morphose care e genial. ti-l recomand din toata inima.

culoarea insa te poate insela pentru ca fiind compacte au o culoare diferita in cutie fata de atunci cand o iei si o intinzi pe fata asa ca cel mai bine e sa incerci.

fondul de ten compact insa incarca foarte mult tenul si nu ti-l hidrateaza in niciun fel.necesita demachiere neaparata

si intretine. ti tenul cu masti naturale.

| anonima10 a răspuns:

Eu folosesc de la L'oreal infallible. E extrem de bun.Chiar daca costa in jur de 60 de lei merita investitia.