| Mylifeispink a întrebat:

Unde pot gasi un anestezic? am nevoie atunci cand imi dau pierce. si daca a mai folosit cineva

8 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Gasesti la farmacie se numeste Xilina si e destul de ieftin, e un anestezic mediu foarte bun pentru piercing.Am pus foarte multe pirsuri la viata mea si mie dar si altora si am folosit tot timpul xilina.

| catalin188 a răspuns:

Te freci cu sare in locu ala

| FlorinDiablo a răspuns (pentru catalin188):

Si ce rezolvi? Daca iti pui pierce in spranceana de exemplu si dai cu sare ustura de mori, in buza nu mai zic nu e buna aceasta solutie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Facea misto, normal ca nu dai cu sare ca ustura de zici ca te apuca toti dracii doh

| FlorinDiablo a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiam ca e un raspuns duplicitar dar totusi am zis ca e bine sa nu ramana asa si sa ii dau o justificare.

| catalin188 a răspuns (pentru FlorinDiablo):

In orice loc poti sa te freci cu sare dupa ce te freci cu sare terninatile nervose nu mai trimit impulsuri nervilor din creier si nu te mai dore asa tare

| Cristian_Mihai_1993 a răspuns:

Cumpara Lidocaina in caz ca vrei in limba. e un anestezic spray, 3-4 puffuri si nu mai simti nimic big grin

| Lisaszzz a răspuns (pentru Cristian_Mihai_1993):

Se poate folosi și pentru septum? Vreau să îmi dau și nu stiu daca e ok să îmi dau cu lidocaina spray in zona aia