| AndRa003L a întrebat:

Unde se fac tatuaje permanente, dar doar pentru o luna. Si unde sa mi-l fac? Brat, picior, spate, gat, incheietura...etc.

Răspuns Câştigător
| Whitecore a răspuns:

Pai depinde pe unde stai:
1. Bucuresti:se fac tatuaje prin centru
2.La mare(Mamaia, Costinesti...etc):Se fac pe litoral pe la magazine
Si atuajul ideal se face unde vrei tu, dar eu mi-l fac de obicei pe piept si incheietura.
BAFTA... fundita?

5 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Un tatuaj pentru o luna nu se numeste permanent, ci semi permanent.
Nu ai specificat de unde esti, poate stiu un salon bun.
Salon de tatuaje si ti-l faci unde vrei tu, dar daca vrei doar pentru o luna iti faci tatuaj cu Hena sau lipesti actibild deala pe tine, pui apa si gata laughing ai tatuaj.

| 0rlando a răspuns:

Vezi că tatuajul semipermanent, ține de la 6 luni, la 4 ani, în funcție de cerneală și de cum reacționează pielea ta. Nicidecum o lună.

| Elsiane a răspuns:

Tatuaje permanente pentru o lună? Nu există așa ceva, dacă vrei unul permanent pe viață. Unde vrei tu, se fac tatuaje oriunde, dar eu aș opta pentru un tatuaj pe mână (la mușchi).

| wpoieoit a răspuns:

In primul rand permanent=pentru toata viata(in contextul asta).

Acuma depinde si de tatuaj...de exemplu daca t-il faci pe picior, brat, spate nu este vizibil decat vara...

| AndreeaBz a răspuns:

Hotaraste-te permanent sau pentru o luna? si eu cred ca ar fi dragut pe incheietura happy, acolo o sa-mi fac si eu big grin