| Anitta97 a întrebat:

Unghii lungi sau scurte?

17 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lungi

| Violleta2022 a răspuns:

Scurte!

| Hyperion7 a răspuns:

Scurte!love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scurte

| Smmo a răspuns:

Scurte daca ai vreo boala de piele/matreata ca sa nu fii tentata sa te scarpini. Tot scurte daca lucrezi cu aluaturi de exemplu sau toci varza/ceapa, speli vasele des sau ai de facut treaba prin casa (daca nu, e mai greu sa ramai cu ele intregi). Scurte si daca ai lipsa de calciu sau alte lipsuri in corp care determina unghii moi, care se rup usor.

Medii si date cu o oja pastelata usor sidefata daca vrei sa fii eleganta. Medii si date cu oja rosie daca au o forma foarte buna, la o tinuta office sau o rochie neagra de seara daca vrei sa fii si mai eleganta. Restul artificiilor moderne cu picaturele, floricele, dungi si unghii false... nu prea.
In lipsa de ceva mai bun, desi mi se par cu vreo 2 mm cam scurte pentru rosu.
https://www.google.com/......ps?/imgres

| Skarr a răspuns:

Ce inseamna lungi la tine?
Sunt baiat deci nu mi pun unghii.
Nu stiu de ce unele fete isi fac unghii asa mari zici ca concurati cu wolverine.
Doar te incurca si sunt inutile.
Deci scurte sau mediu, dar nu lungi

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Pe mine ma fac sa ma simt handicapata unghiile lungi, nu pot sa-mi folosesc mainile normal.

| Anitta97 explică:

Îmi pare rău pentru experiența ta ….

| Miruna0909 a răspuns:

Lungi, in caz ca ma enerveaza barbatul, sa i le bag in ochi, normal

| sammie a răspuns (pentru Miruna0909):

Iesi ma, copilaso de 12 ani. Esti si tu ca panaramele alea de 14 ani care vor sa-si faca unghii de 1 metru, tatuaje pe abdomen si silicoane. Sa stii ca mai ai de asteptat.

| Miruna0909 a răspuns (pentru sammie):

Eu cred ca tu nu vezi bine, ca e scris la misto.
Pune-ti niste ochelari, imbecilo, te crezi acum tu desteapta, de parca ai tu mai mult de 18 ani, sa comentezi asa de-an pl-ea

| Anitta97 explică (pentru sammie):

Da mai aștept cu siguranța sa îmi pun silicoane, dar vreau din alea super mari sa se vadă bine de totwinking la fel si unghii ma apuc si de de videochat domnișoara Ingrid! Aveți vreo problema? Misogino laughing

| Anitta97 explică (pentru sammie):

Ce vocabular ai și ce educație …. wow

| sammie a răspuns (pentru Anitta97):

Nu draga, singura problema e ca site-ul asta nu e de troll și nici de copii de 12 ani. Și educația mea, n-are nicio treabă cu ce bolborosesti tu pe-aici.

| Geass1 a răspuns:

Lungi. Mi se pare că alungesc mâna frumos dacă sunt îngrijite cum trebuie.

| Anitta97 explică (pentru Geass1):

Da sunt frumoase dacă sunt făcute cu bun gust si finute happy