| diana_6879 a întrebat:

Va roggggggg foarter mult sa ma ajutati. help plzzzzzzz. am o mare problema. am stors cosurile si am ramas plina cu bubite si cu semne rosii pe fata. fa roggggg mult sa ma ajutati cu tratamente si remedii. nu pot sa merg la dermatolog pentru ca situatia financiara nu imi permite. vaaa roggggggggg mult sa ma ajutati va rogggg. dau fundoaie si voturi si raspunsuri inapoi celor care ma ajuta. va rogg mult sa ma ajutati. fundoaie+vot

Răspuns Câştigător
| Nick_1272 a răspuns:

Poti apela la o crema de la farmacie numita Cutaden! se aplica seara pentru ca e alba si mai lasa urme, dar in 3 zile maxim iti dispar cicatricile

5 răspunsuri:
| SmileFreedom a răspuns:

Eu iti recomand un dermatolog.Asa pot sa iti spun niste creme, dar nu stiu daca sunt bune pentru tenul tau.

| Ariyana a răspuns:

Hey,Diana.Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat.Pai,exista mai multe modalitati.
1. Poti sa iti cumperi o crema de galebenele, ajuta mult.winking
2.Se mai poate si cu suc de lamaie.Mod de utilizare:ai nevoie de un disc demachiant,o lamaie si putin zahar.Tai lamaia pe jumatate si o storci pe discul demachiant pana se imbiba de tot, apoi iei un sfert de lingurita de zahar si o pui pe disc. Apesi putin cu lingurita pe disc pentru a se mai topi zaharul, iar apoi dai pe fata cu el.
Sper ca te-am ajutat. Fundita big grin?

| mada_6524 a răspuns:

O sa iti treaca de la sine- asa se intampla cu fata cand iti storci cosurile sau punctele negre. daca vrei sa scapi de asta nu iti mai stoarce cosurile. mai bine foloseste crema si vor trece. crede-ma asa faceam si eu dar nu e bine pentru pile si iti vor iesi mai multe cosuri. sper ca te-am ajutat

| kashiii a răspuns:

Prepara/ti un amestec de zahar, miere, otet de mere si ceai verde, maseaza/te cu el pe fata, lasa/l sa actioneze 10 min si apoi spala.te. face minuni!

| Alle16_5493 a răspuns:

Incerca cu lamaie.