| anonim_4396 a întrebat:

Vine vara... bun fetelor cum facem ca pielea noastră sa fie fina, delicata, ca de bebeluș? Ceva trucuri homemade ¿?

Răspuns Câştigător
| bellekamms a răspuns:

Buna, hai ca-ti zic eu cum e:zatul de la cafeaua de dimineata, amestecat cu putin ulei de masline sau ulei de migdale(il gasesti in farmacie)pana devine omogen. Fa-ti dus normal(cu sapun sau gel de dus), clateste-te, apoi aplica acest amestec de zat pe tot corpul cu miscari circulare incepand de la picioare in sus. Dupa ce ai terminat, clateste-te bine.Acest ulei ramane pe corp fara sa mai fie nevoie sa mai aplicialta crema dupa dus, iar zatul de cafea ajuta si la eliminarea celulitei.Astept sa-mi raspunzi sa-mi zici daca ai obtinut rezultatele asteptate de tine.Paaaa

3 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Eu nu obisnuiesc sa-mi umplu corpul cu tot felul de alimente, folosesc (cu incredere!) doar uleiul de masline, otetul de mere (pentru par) si alte cateva mici procedee, cum ar fi gomajul cu malai, dar in rest nu ma dau in vant.
Pentru corp, folosesc uleiul de migdale dulci, cumparat de la farmacie.Personal, sunt incantata de rezultate! Lasa pielea delicata, placuta la atingere si cu un miros frumos! Mai folosesc si alte creme din comert pe tim de vara, nuantatoare, cu particule stralucitoare, cu SPF, cu tot felul de porcarii, dar uleiul de migdale dulci este super! Recomand cu mare caldura, mai ales celor cu pielea uscata!
Succes!

| Giulia_7302 a răspuns:

Masaje, dupa baie lapte de corp si crema jonhson de bebelusi...la soare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu folosesc malai pentru scrub. Pun malai intr-un castronas, adaug apa si-l folosesc masand usor pe tot corpul, dupa baie sau dus. Pielea devine foarte, foarte fina. Apoi, desigur, se poate utiliza o crema hidratanta ori Johnson's Baby Oil, care-i destul de bun.