Vine vara, bine-mi pare! Dar ce facem cu țânțarii?

Vara este pentru majoritatea dintre noi perioada favorită a anului, având un farmec inconfundabil. Grijile rămân undeva în urmă și abia așteptăm să plecăm în excursii, să mergem la munte și la mare și să ne bucurăm de căldură, soare, natură, aer curat. Însă temperaturile ridicate și vegetația bogată vin la pachet cu insecte precum țânțari, căpușe sau purici. Așadar, clipele minunate alături de familie și prieteni sunt puse în pericol de micile gângănii care se încăpățânează, an de an, să ne strice buna dispoziție și să devină centrul atenției. Dar, mai mult decât atât, insectele sunt purtătoare ale unor microbi periculoși, iar o simplă mușcătură poate deveni o adevărată problemă.

Cum ar fi dacă am avea posibilitatea de a ține tot timpul la distanță acești inamici? Să fim tot timpul feriți de atacurile țânțarilor și să nu ne mai temem de efectele pe care le-ar putea avea o mușcătură de căpușă? Folosind Repelentul pentru țânțari și căpușe, descurajăm mini-prădătorii să se mai apropie de noi și, în schimb, ieșirile la iarbă verde sau zilele petrecute la plajă sau în mijlocul naturii devin o adevărată plăcere. În plus, spray-ul miroase plăcut și este testat dermatologic, deci nici gând să ne creeze vreo reacție alergică!

Pentru o protecție eficientă, produsul se pulverizează o dată la 5 ore, de la o distanță de 15-20 centimetri. În plus, spray-ul poate fi folosit și pentru față: se aplică mai întâi în palme, iar apoi se aplică cu grijă pe față, evitându-se contactul cu gura și ochii.

De acum înainte putem ignora complet insectele, având siguranța ca și ele vor face același lucru!

Farmec.ro

31 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună!
Ador produsele voastre! Sunt nemaipomenite de bune.
De ani buni folosesc produse Farmec!
Şi da, sunt impresionată de raportul calitate-preţ. Super!
Mulţumim!

| mimiwewem a răspuns:

De unde îl putem cumpăra?
Se poate pe acest site?

| Farmec explică (pentru mimiwewem):

Produsul poate fi comandat online, urmand acet link: http://www.farmec.ro/......e-215.html

| Farmec explică (pentru mimiwewem):

Sigur ca se poate cumpara online: http://www.farmec.ro/......e-215.html

| Furculingură a răspuns:

" Vine vara, bine-mi pare! Dar ce facem cu țânțarii? "

Îi omorâm.

| ElenaSA a răspuns:

Cred ca mai bine pui plasa de tantari. Daca este cineva alergic la acest produs?

| Farmec explică (pentru ElenaSA):

Produsul a fost testat si nu produce alergii de niciunfel.

| Grimmjow69 a răspuns:

Frumos.happy

| ihacoswhy a răspuns:

Exista si Autan (sticluta galbena), eu folosesc si e foarte bun, acum nu stiu daca e mai bun ca asta dar stiu multa lume care foloseste Autan si il recomand si euwinking

| AlexStefan1 a răspuns:

Cred ca e aporape cel mai tare produs de vara! Pe locul 2 desigur! Pe locul intai e INGHETATA.

| ana233 a răspuns:

E super bun acest produs! Eu mi l-am cumparat si e fantastic!

| teodora24 a răspuns:

Superhappyhappyhappyhappy

| ilinc a răspuns:

Cat costa?

| MaXImILiAn32 a răspuns:

Frumos

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Foarte frumos

| CristiPalidu a răspuns:

Tare big grin

| bogddan4you a răspuns:

Casa scapam de tantari este 2 3 posibilitati care sigur merg 1 daca aveti telefoane samnsung galaxsi aveti o aplicatie pe telefon si trebuie sal tineti in buzunar.
2 Acea de a cumpara buline speciale pentru tantari si ale tine in buzunar.

| TheFucker a răspuns:

Până acum foloseam Autan Spray dar era destul de neplăcut de aplicat: era lipicios şi nu oferea ceea ce se transmitea la TV sau pe reclame. Am încercat acest produs şi am fost foarte mulţumită de el. Uşor de aplicat, cu miros subtil şi nu este lipicios şi nu irită pielea.

| Dallly a răspuns:

Super tare.

| Lix_Lixii_1978 a răspuns:

Frumos.Cred ca veti avea multi cumparatoriwinking

| annakiss a răspuns:

Frumos happy

| DoDoSpider a răspuns:

Putem folosi si betele anti tantari le dam foc si gata.

| CrissVlad13 a răspuns:

Frumos.

| Lisaaaaaaaaaaa a răspuns:

Frumos :*

| Andiiiiiii a răspuns:

Cute, dar mai bine merg pe Autan rolling eyes.

| zumze a răspuns:

happy

| BradeaFlaviu a răspuns:

Misto.

| LuluLui a răspuns:

Frumos.Vreau si eu.

| AncaEu a răspuns:

Tare

| Robert_Cojocaru_1998 a răspuns:

Seara sa purtam haine lungi si subtiri

| Lucian_Doru_1967 a răspuns:

Am pe tel. meu program anti-tantari.De la 3-4 metri nu se mai apropie de mine.Pot sa ma duc si in delta.