| girlxx21 a întrebat:

Voi ce solutii mai folositi pentru indreptarea parului... Astept aparitia unei creme sau orice altceva "minune" care sa ma faca sa renunt la placa happy

14 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Crema si balsamul indreapta derstul de mult parul.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eu foloseam la un moment dat samponul pentru par drept de la nivea... Avea oarecum efect... Eu am parul foarte putin ondulat.

| veveroi a răspuns:

Am auzit ca si spuma ar fi buna.

| NuConteazăCine a răspuns:

S-a inventat! laughing Crema de indreptat parul.
Eu am parul ondulat. si eram dependenta de placa. pana cand mi-am ars parul straight facelaughing si arata groaznic.straight face (placa cu ceramica! de firma. nu placa de 40 lei sau ceva de genul)
Insa acum il indrept (usuc.) cu peria si feonul happy poate doar la ocazii mai speciale cu placa. tongue
Nu am incercat crema. fiindca sunt multumita de metoda pe care o folosesc acum happy Dar tu poti incerca. (am vazut la DM, la Real. insa nu stiu daca esti din bucuresti. dar am auzit ca sunt si la si alte firme mai cunoscute de cosmetice si produse pentru par happy

| pam_pam a răspuns:

Eu una nu stiu alte metode de indreptare a parului cu exceptia placii sau a feohnului cu perie rotunda, care e tot pe baza de temperatura. Nu cred in sampoane si balsamuri care promit par drept. Porbabil stii si tu ca atunci cand ai parul indreptat si vine o mica ploaie, incepe sa ti se increteasca. Si atunci de ce s-ar usca drept? In fine, cred ca te vor ajuta cateva sfaturi sau chestii care nici eu nu le stiam cand am inceput sa folosesc placa, si de aceea iti recomand sa citesti aici --> http://www.tpu.ro/timp-liber/stiti-ceva-impotriva-arderi-parului-cu-placa/ Bafta!

| danutza a răspuns:

Nu cred ca o sa apara vreo solutie ceva pentru ca si aceea ar afecta mult parul... placa ramane cea mai puternica arma de indreptat parulhee hee

| Mitss a răspuns:

Eu nu imi indrept parul dar sora mea da....si a luat un balsam ca sa il descurce mai usor si sa fie mai rezistent si foloseste placa si nu ii cade parul raulaughing)

| razvanel112 a răspuns:

Eu folosesc crema de la Fanola. Ai aici detalii.
https://www.hnicosmetice.ro/......anola.html

| ade_7333 a răspuns:

Placa e TheOne! laughing

Asta foloesc eu...adica asta folosim toate

Balsam Sampon? ce tot spuneti de aia aveti parul in cap iarna de parca sunteti bagate la 2.20 laughing ca nu fface fata balsamu de intindere a parului rolling on the floor) si pe bune vb...Placa e cea mai buna...

| marriutza a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine e sa renunti la placa pentru ca iti arde parul...si eu vroiam sa am parul drept iar mama nu ma lasa pentru ca zice ea imi arde parul...acum mi-am dat seama ca imi sta mai bine cu el ondulat...acum depinde si ce fel e parul tau natural...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am parul ondulat si am foarte mult natural in el mai ales in firele din fata... eu incerc sa nu mai folosesc placa e deja parul meu e foarte ars pentru ca o folosesc de 2 ani! si nici nu`i asa buna pentru parul meu... am zis ca o sa imi cumpar una ca lumea si o sa folosesc ceva seruri pentru par... nu stiu ce sa zic... pe cat posibil sa eviti placa. e cam imposibil da no straight face... facem efort sa mai avem par pe cap peste ceva ani laughing) tongue... si solutii nu prea sunt sa fie bune! straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A mers la mine cu o solutie din Finlanda sau ceva de genul.Sta drept de 2 luni, si pare mai sanatos ca niciodata.P.S.foloseam placa in fiecare zi, revin cand aflu numele

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute

| alinaaa92 a răspuns:

Am si eu probleme cu parul cretos... am folosit placa deacum vreo 4 ani, si mi-am ars parul foarte tare. iar acum renunt cu incetul la ea o folosesc de doua ori pe saptamana cind imi spal parul. alte metode de intreptat parul nu sunt am incercat de toate, si nici una nu ma multumit de cit placa da arde parul... foloseste placa da mai rar, si fa-ti masti de par/