| anonim_4396 a întrebat:

Voi cu ce accesorizati(lanturi, bratari, cercei.esarfe.ceas) camasile de acest gen? http://www.bizoo.ro/......pg(carouri albastrudeschis-alb-negru)

8 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Nu vad camasastraight face

| pam_pam a răspuns:

La acel tip de camasa nu as folosi niciun lant, poate doar cel pe care nu-l dau niciodata jos. (simplu si subtire) Si nici alt tip de accesorii, poate un ceas cu o curea maro, sau daca tot ai zis tu de esarfe, o pata de culoare portocaliu, dar nu fosforescent. Nu stiu, e o camasa dificil de a asorta cu accesorii. E diferita de stilul meu, dar iti spun cu ce as purta-o eu, daca as fi obligata: cu niste blugi lungi, stramti in talie dar largi in rest, si poate stransi cu un snur jos de tot, (sunt sigura ca stii modelul) si cu niste sandale-slapi joase, ori chiar sandale inalte, cu platforme (nu toc cui) de preferat maro, dar din acelea de zi, nu elegante. Si nelipsita geanta xxl.:D http://fl1.shopmania.org/......175984.jpg --->acesta e croiala pantalonilor de care spun, si imi cer scuze, nu e cea mai clara poza, dar asta am gasit. Si cam asa arata sandalele mele verzi, de la zara, cu platforme http://www.okazii.ro/catalog/31449037/sandale-femei.html dar tie, la acea camasa iti recomand pe maro. Sfat de la o aspiranta care vrea sa ajunga designer vestimentar. (ma rog, deja am intrat la design vestimentar, dar pana termin, mai e) Bafta! Apropo, sfat pentru toata lumea: NU incercati sa va asortati folosind toate nuantele unei singure culori -asta nu inseamna a asorta, si doar monotonie! Bafta!

| zuzumic a răspuns:

Sa sti ca linkul nu e bun... dar daca camasa e eleganta lantisorul trebuie sa fie finutz ori cu un pandantiv mai mare ori cu unul mediu bratarile pot fi cum bvrei u... bine incerca sa te gandesti si la restul tinutei caci pantaloni sau fusta sau nu stiu ce vrei u sa porti pe langa camasa cu pantofi si accesorile depind unele de altele doar stii, nu poti sa portii bluza verde cu pantaloni aurii sau mai stiu eu ce. Daca camasa e mai sport genul acela de camasa care o porti purta la salopeta... ii poti pune un pandantiv sub forma de os sau glontz iar lantul sa fie din piele sau chiar meral daca e vba de glontz cu bratari din lemn... si piele. dar dc nu incerci sa iti pui mintea sa isi imagineze ...si sunt sigura ca va iesi ceva foarte calumea ...doar vIseaza!

| iulia_5454 a răspuns:

Un lantisor cat mai finut

| frida0purple a răspuns:

Si...camasa? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze ca am stricat linkulbig grin

| fashionglamgirl a răspuns:

Daca te referi la aceasta camasa http://www.moniquefashion.bizoo.ro/vanzare/116604/img/Camasa-dama-carouri cred ca ar merge niste bratari si un colier albastru. Sper sa te ajute.