| Adela50 a întrebat:

Voi cum dormiti:cu parul desfacut sau cu el prins in coada, coc etc? Am auzit ca daca dormi cu el desfacut o sa ai multe cosuri.

11 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

Eu dorm cu parul desfacut
iar vara cu el prins pentru ca e prea cald

faza cu aparitia cosurilor e o prostie oh go on

| Mihaela a răspuns:

Hei. Eu dorm cu el si, si. Daca dormi cu el desfacut o sa ai multe cosuri, dar daca dormi cu el prins iti cade mai mult.Deci oricum ai face, tot nu e bine. Ne tundem toate periuta! laughing Glumesc.big grin
Numai bine!

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Eu dorm cu părul desprins.Cu ceva timp în urmă,mi-l prindeam în coadă înainte de culcare,deoarece credeam că,dacă fac acest lucru,nu mi se va mai încurca.
Am renunțat la acest obicei deoarece am aflat că face rău scalpului,dar și firelor de păr. Dacă ți-l prinzi,se pune o presiune mare pe rădăcina firelor de păr,deci nu e bine. happy

Ideea că, dacă îți lași părul liber pe timpul nopții îți vor ieși coșuri, nu este adevărată! Este doar un mit...Nu are nici o legătură felul în care îți întreții părul cu apariția coșurilor.

| Aliutza a răspuns:

Eu dorm cu parul desfacut si n`am probleme cu cosurile. Imi apare cate unul in "perioada aia". Dar in rest nu.
Cosurile se fac de la praf. Daca parul tau nu e curat si iti atinge fata, e posibil sa iti apara cosuri in locul respectiv, chiar daca te aflii pe strada atunci, si nu in pat, dormind. Asta nu inseamna ca trebuie sa-l speli in fiecare zi, dar o data la 3-4 zile e bine sa-l curati. Pe langa faptul ca va arata mai bine, vei putea si sa dormi linistita cu el desfacut.
Bafta!

| ioanaioana a răspuns:

Cine tio zis ca daca dormi cu parul desfacut iti apar cosuri inseamna ca nu so informat bine.Eu dorm cu parul desfacut, daca dorm cu parul prins mi se face foarte fragil si e foarte ciufulit

| Ana a răspuns:

Eu dorm cu parul prins in coada.

| Bondarel99 a răspuns:

Serios? Eu am auzit ca daca dormi cu el prins o sa-ti creasca mai repede.

| Rosalline a răspuns:

Nu e adevarat(doar daca ai breton fiindca transpiri la fata). daca dormi cu el desfacut e mai bine chiar daca-ti vine in fata, iar daca dormi cu el prins dimi te vei trezi cu parul vraijte.eu dorm cu parul doar un pic prins sa nu ma deranjeze prin somn si cred ca asa-i cel mai bine big grin

| BrokenWings a răspuns:

Am auzit si eu ca daca iti paruyl prins iti creste mai repede...in fine...eu dorm cu parul prins, desi sunt foarte pretentioasa de fel blushing asa ca folosesc o prinzatoare subtire, iar parul mi-l leg in asa fel incat sa atarne in jos si sa nu imi stea ridicat ca sa nu pot dormi toata noaptea

| MayaDaya a răspuns:

Ai multe cosuri daca nu ai o igiena corespunzatoare. asta e cert! poti dormi cu el, absolut cum vrei...atata doar ca daca il prinzi, va incepe cu timpul sa si cada. eu il tin mai mereu desfacut, chiar si ziua, mai ales noaptea.

| Andreiskater a răspuns:

HAHA! Prostii cu cosurile!
Nu-i adevarat!
Eu spun sa dormi cu el desfacut! Findca e muult mai comod.
Succes in continuare!