| FuNdITaPeNtRuMiNe a întrebat:

Voi cum va faceti parul dupa ce il spalati?

13 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Eu, dupa ce il spal il usuc cu prosopul si il las sa se usuce natural, fheonul il cam arde si nu e bine.

| Denisa a răspuns:

Eu il sterg cu prosopul, il dau cu ulei pentru par si il las sa se usuce natural. Nu folosesc feonul sau placa pentru ca am parul ondulat.

| EuSiCuMine a răspuns:

De multe ori dupa ce ma spal is usuc cu feonu si peria pentru al indrepta love struck dar asta fac de vreo 2 ori pe saptamana... in rest il intind mereu cu placa si il tapez love struck
tu cum ti'l faci?:X

| mgtow a răspuns:

Rar mi-l fac cu fixativ pentru ca odata ce parasesc cada ma pun in fata oglinzii si e ca si facut parul tot tepos eu dau cu fixativ si ramane bine se usuca singur iar cand e mai mic il fac cu apa si gel de par.

| FuNdITaPeNtRuMiNe explică:

Si eu imi fac paruk cu peria,sau cu placa, sau cu spuma, sau impletit sa fie cret:*

| lightblueC a răspuns:

Dupa ce ies din dus, imi masez usor parul cu un balsam leave-in, dupa care il infasor intr-un prosop si stau cu el asa cam 15-25 minute, apoi imi dau jos prosopul si-mi pieptan parul cu un pieptan cu dinti rari, ca sa nu-mi rup parul. Dupa, mi-l usuc cu feonul de la radacini la varfuri, pentru ca mi se pare ca asa sta drept fara sa-l intind cu placa. Am aflat de curund ca e bine sa-ti usuci asa parul cu feonul pentru a nu-l degrada. Cand parul e semi-ud, il usuc stand cu capul in jos, pentru a avea putin volum. Cand am terminat il mai pieptan o data, si il dau cu un spray nutritiv cum sunt cele de la Gliss ca sa-l finisez.si gata happy.
De obicei nu-mi prind parul,( il am drept si lung cu breton la fel, poate o idee filat ) dar de ceva timp am inceput sa-l prind intr-o coada de cal. E simplu. si chicbig grin. Rareori imi fac o impletitura os de peste intr-o parte sau un coc de balerina in varful capului. N-am inteles din intrebarea ta daca te referi la cum ne facem parul dupa ce il spalam adica cum il ingrijim, sau cum il aranjam. Sper ca nu te-am suparat ca ti-am raspuns pentru ambele sensuri.happy

| lencikk a răspuns:

Eu sincer il usuc cu feonul, si il las asathinking acum depinde daca am un evenuiment important il ondulez/indrept cu placa big grin

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Imi sterg varfurile cu prosopu ca sa nu mai curga apa. si eu de obicei ma spal seara. si naa dupa aia ma pun in pat si mi se usuca cand dorm. nu-i fac nimic. ori daca il spal in timpul zilei, daca e cald ies afara cu el desfacut sa se usuce ori mi-l usuc dand din cap laughing sau cu mana. papa pup

| Kaaatyyy a răspuns:

Eu il usuc cu prosopulbig grin.E mult mai bine pentru ca cu feonul se arde...stiu din propriai experienta. Aveam par lung, il uscam cu feonul...pana la urma am ajuns cu fire inspicate.Eu zic sa ti-l usuci cat mai natural.Cat despre coafura zic sa-ti faci carare pe o parte.big grinSau sa-l prinzi in cozi. Oricum l-ai prinde daca e ud, se usuca mai greu.

| stepfania a răspuns:

Daca intrebai cei faceti la par dupa ce-l spalati iti puteam raspunde asa o sa-ti spun ca il prind in coada

| mamasita00 a răspuns:

Il indrept cu placa. dupa ce se usuca singur

| Luana_5142 a răspuns:

Cu peria!

| Alexa_8737 a răspuns:

Eu il sterg cu prosopul, si il las sa se usuce singur dupacare...mil ondulez cu placa...:X:*