| tuGatita a întrebat:

Fetelor.voi ce faceti cand ati uitat/ nu aveti timp sa va spalati pe cap si trebuie sa plecati undeva? ma refer cand parul e putin gras.

Răspuns Câştigător
| biancapop47 a răspuns:

Uite aici http://www.youtube.com/watch?v=bQJ2YWmTNLU

Acesta este canalul meu de pe YouTube şi sunt nouă. Chiar m-ar ajuta foarte mult dacă ai putea să te uiţi şi la celelalte videouri şi poate să dai un subscribe, pentru noi videouri de beauty, fashion şi DIY.Mulţumesc!

23 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Pai poti sa iti cumperi un sampon usca sau poti folosii pudra de talc.

| T30D0RA a răspuns:

Trebuie sa afli ca pudra de talc face minuni pentru parul gras. Este suficient sa aplici putina pudra, sa indepartezi excesul (pentru a nu-ti ramane urme vizibile in podoaba capilara) si gata! In cazul in care esti bruneta, poti folosi cu acelasi succes o pudra bronzanta.

| Adry05 a răspuns:

Te duci si asa si te speli acolo. Ce e asa mare lucru ca ai parul putin gras? straight face

| mona a răspuns:

Eu ii dau un pic de volum aplicand spuma de par apoi cu prima ocazie[oriunde as fi]m-as spala pe cap

| BiuL a răspuns:

Eu folosesc sampon uscat din acesta https://therhythmofheels.wordpress.com/......ctioneaza/

| tuGatita explică:

Daca e o intrebare tampita de ce ai raspunde? aa stiu..ca si tu esti tot asa cum consideri intrebarea mea!

| JustMusic a răspuns:

Eu il tapez putin si il prind in coada de cal sau il impeteam cand il aveam mai lung. Poti incerca spuma pentru volum, un batic simplu si mic, cocurile nu lasa sa se vada daca e gras sau nu. Daca e foarte putin gras atunci niste pudra de talc rezolva problema, sau cum au zis alti sampoanele uscade dar eu nu am folosit. Daca parul ti se ingrasa cam repede sunt sampoane special pentru par cu tendinta de ingrasara cum ar fi schuma cu bumbac, chiar da rezultate{eu il utilizez acum}. Acum vreau sa le raspunt celoerlati utilizatori, vad ca sunt unii care nu au auzit de evenimente neprevazute, in care ti se cere sa fi in 30 de minute in acel loc.Si alti au dreptate daca ai ocazia te speli acolo, sunt pliculete de sampon pe care le poti purta in geanta.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu-mi neglijez niciodată îngrijirea părului..., în general am foarte mare grijă de mine, de aspect, de tot ce înseamnă "eu"!
Pe viitor, ai grijă! Nu te abandona... nepăsării.

| tuGatita explică (pentru floresdemayo):

Nu ma abandonez nepasarii cum ai zis, ma spal pe cap aproape zilnic, doar ca se intampla sa ma culc cu el normal si dimineata sa fie gras putin la radacina..si ce fac? nu am timp sa ma spal, trebuie sa merg la scoala

| floresdemayo a răspuns (pentru tuGatita):

Aplică niste spumă pentru păr. Ori încercă să-l tapezi cu un pieptene des...
Nu văd alta soluție. Dar chiar nu pot crede ca după spălari zilnice să ai părul gras...

| tuGatita explică (pentru floresdemayo):

Nici mie nu imi vine sa cred laughing si chiar nu fac economie la apa si sampon... Poate chiar gras nu e, dar se lipeste asa de cap si daca l-as lasa desprins ar da senzatia ca e gras. si culmea..folosesc sampon pentru volum

| NoShit a răspuns:

De ce nu te-ai spăla? Se îngraşă aşa deodată?

| tuGatita explică (pentru NoShit):

De exemplu, ma spal azi la amiza si maine seara e gras putin la radacina...si daca nu am planificata nici o iesire si sunt chemata in 30 de min? am parul lung, dureaza pana il spal pana il usuc big grin

| NoShit a răspuns (pentru tuGatita):

Dacă e doar puţin gras nu cred că e o problemă. Mai bine îl speli dimineaţa de acum ca să te asiguri că nu intervine o problemă. big grin

| tuGatita explică (pentru NoShit):

Asa e cel mai bine da. dar eu la 7 si jumatate trebuie sa merg la scoala. ar insemna sa ma trezesc pe la 5 jumate sa am timp sa ma si spal.e cam greu

| NoShit a răspuns (pentru tuGatita):

Nu ştiu atunci. Caută cauza pentru care ţi se îngraşă părul. O fi de la vreun balsam sau un şampon pe care-l foloseşti, în fine.

| teotaur a răspuns:

Astept ziua de maine si port o palarie sau o cordeluta ca un batic.

| JustYourHeroine a răspuns:

Eu, de exemplu aplic pudră de față la rădăcini (cu ajutorul periei, desigur ).

| tuGatita explică (pentru JustYourHeroine):

Pudra de fata? nu am mai auzit..si chiar functioneaza? adica macar cateva ore sa acopere

| JustYourHeroine a răspuns (pentru tuGatita):

Pentru mine.da!

| Andrada98M a răspuns:

Nasta pproblema ta. Stiu cum e, si eu am parul putin gras.
Daca ti-l speli zilnic atunci se unge tot mai repede. Eu il spal de obicei duminica si miercurea/joia, depinde cum am timp sau chef. Daca se unge tare, de obicei mil prind in coada sa nu il desfac numai acasa.Incearca sa nu ti-l speli chiar seara innaite de culcare ca pana dimineata se ciufuleste si ramane asa laughing am patit laughing
Si daca til usuci cu uacatorul risti sa pierzi din volum..Eu il las sa se usuce singur.
Poate ca la tine se unge si din alte motive : Bea cel putin 2 l de lichide pe zi, apa, ceai
Mananca fructe si legume.
Inca ceva : Eu ma spal mai intai cu samponul de par, il spal bine bine apoi imi dau cu balsam, las balsamul ca 3-5 minute in par si apoi il limpezesc. Bafta happy

| dedeyo12 a răspuns:

Pooi... nu stiu. de obicei am mare grija la asta dar exista si sampon uscatwinking

| EUandTU a răspuns:

Sau imi spal doar bretonul si il usuc repede sau imi fac o impletitura faina si rapida.http://www.youtube.com/watch?v=ujS0VNOXeVg
Ai grija de tine!