| anonim_4396 a întrebat:

Voua cam cate fire de par va cad zilnic, atunci cand va spalati pe cap, la pieptanat etc?

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dacă mă spăl mai des cad mai puține; dacă mă spăl mai rar caf mai multe.
Oricum ar fi, părul nu trebuie spălat zilnic, ci la două zile. Dar urechile, gâtul si fața zilnic.
Stresul, grijile si îngrijorările sunt principalii factori care cauzează căderea părului.

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonimg):

Ma refeream in diverse situatii, nu la spalatul zilnic. Si speram sa imi dati un nr aproximativ de fire par, eram curioasa...

| anonimg a răspuns (pentru Bondarel99):

Eu sunt baiat si nu stiu ce sa zic. Cred ca o fata ar trebui sa iti raspunda in legatura cu nr de fire. In ce ma priveste, eu cred ca imi cad aproximativ 10 fire la o spalare (poate si mai putin cand ma spal din doua in doua zile).

| Adiadictie a răspuns (pentru Bondarel99):

61-133

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

O gramada, dar e normal, parul meu fiind des.