| missanonim a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un epilator, mentionez ca o sa ma fac pentru prima data cu asa ceva, deci as vrea unul sa doara cat mai putin, insa sa nu fie foarte scump, ce imi recomandati?
fundawinking

Răspuns Câştigător
| andreeacontesa a răspuns:

Http://www.domo.ro/......ce_HP_6482 uite linkul de la un aparat cu atenuator de durere acceptabil la pret... iti dau si detalii despre el :x
Descriere produs:

Sistem cu discuiri ceramice, 2 trepte de viteza, accesorii: burete de exfoliere, perie de curatare, manusa de gheata pentru calmare, sistem de masaj activ, culoare alb/roz

Caracteristici principale:

Trepte de viteza: 2

Accesorii: burete de exfoliere
perie de curatat

Atenuator de durere: Da, cu masaj activ

Dispozitiv de racire a pielii: Da

Sistem de epilare: cu discuri ceramice

Culoare: alb / roz

6 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Bună!
Dacă până acum nu te-ai mai epilat (doar ras), te va durea cu orice epilator, chiar şi cu ceara.
Eu prima dată m-am epilat cu ceara la un salon apoi singura acasă cu un epilator achiziţionat. Nu mă doare deloc pe picioare. :-?
Epilatoare bune sunt o grămadă, depinde de bugetul tău. Eu am avut un Braun SE 3270 ( ăsta : http://images.chemistdirect.co.uk/......ad144.jpeg ), a fost f ieftin, un milion 300 parcă, şi-a făcut treaba un an şi jumătate. dar a început apoi să tot rupă fire. :(
Ideea e că, nu există un epilator ieftin care să te ţină mult, la început toate sunt bune, apoi pensetele încep să rupă în loc să smulgă.
Momentan am un Braun Xpressive 7280 (http://images.okazje.info.pl/p/sprzet-agd/7516/braun-xpressive-7280-1.jpg ), e foarte foarte bun, are 40 de pensete faţă de modelele vechi care au 20, are capul pivotant şi nu mă mai chinui pe suprafeţele mai dificile cum sunt genunchii, termin mult mai repede, are şi cap de masaj, este mai puţin dureros, e genial. :X. A costat 3 milioane şi ceva, însă. :(
Am o prietenă care are modelul ăsta : http://static.letsbuyit.com/......10203.jpeg (Braun Xelle 5170) şi mi-a spus că e bun, îl are de 2 ani şi nu are probleme cu el. :)
Ah, să nu uit. Nu îţi lua un epilator pe baza de discuri ceramice cum sunt unele modele de la Phillips. După ce se tocesc discurile alea nu mai faci nimic cu el.
O zi faină! :)

| L a răspuns:

Uite aici:
http://www.domo.ro/......2_slash_00 ti-l recomand, l-am avut si eu e bun si ieftin. numai ca o sa doara putin.Ideea este ca toate dor, eu mi-am cumparat unul de la Braun, mult mai scump si cica care nu doare asa tare, dar nu e adev.toate dor, numai ca o sa te onijnuiesti nu e asa grav.`:)

| Abcfunny a răspuns:

Cele mai bune sunt de la Braun, ia-ti roz[nu stiu cum se numeste]... dar nu iti smulge puful care inca il mai ai. eu am verde si ma doare ingrozitor cand imi smulge puful

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Pai cand te epilezi cu epilatorul sau cu lama(bigul) daca ai grija nu doare deloc! Sau vrei sa te epilezi altundeva ^^?
Baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facebook retea sociala a criminalilor in serie , citeste articol aici : http://zaruha.blogspot.com/......-cand.html

| Mall_Pall_1992 a răspuns:

Http://wtm.ro/ vezi pe aici