| AlinaNicolae a întrebat:

Vreau sa imi vopsesc varfurile violet... faza e ca vreau ca vopseaua sa se duca dupa un timp (nuantator) si am vrut sa cumpar violet de gentiana dar nu am gasit (in Germania) aveti voi sugestii de ce produs pot sa folosesc (mentionez ca parul meu e saten mediu si nu vreau sa il decolorez dar vreau sa iasa foare aprinsa culoarea) MULTUMESC PT ATENTIE!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vopseaua iti distruge pigmentul deci nu o sa mai ai parul natural dupa ce se duce culoarea mov o sa fie alta nuanta.
Nuantatoarele fara oxidant invelesc parul in culoare fara sa aiba putere de decolorare dar totusi intensitate.

In DM, are si in Germania, gasesti Movie Color Violet.
Mai exista si Crazy Color, Maniac Panic, Direction dar nu stiu de unde le poti lua din Germania. Intereseaza-te tu pe net cauta review si numele vopselei in germana si poate gasesti si de unde le-au luat fetele. happy

| TeeaCup a răspuns:

MA gandesc ca vopsea Palette se gaseste in Germania http://parfummania.ro/elements/products/10582/tb_-palette-deluxe-880.jpg
Nuanta asta pare destul de puternica si cred ca ar prinde pe parul tau saten.

| AlinaNicolae explică:

M-am informat putin despre manic panic, crazy color si directions, directions exista in Germania pe site dar nu cred ca iese culoarea intr-o luna...iese intr-o luna sau aveti alte idei de nuantatoare?

| anonimintotdeauna a răspuns:

Poate incerci cu hartie creponata(banuiesc ca gasesti in Germania)...o inmoi in apa rece sau calda si o intinzi pe par.