| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Vreau sa ma epilez cu ceara calda acasa, am mai făcut asta pe mâini, nu am rezistat prea mult rolling on the floor, dar vreau sa încerc pe picioare.
Îmi puteți da va rog niște sfaturi cum as putea diminua durerea? Mi se întâmplă ceva de la durere?hee hee am auzit tot felul de speculații

6 răspunsuri:
| vasile2222 a răspuns:

Pune ceara la o temperatura mai mica. Pe zone mai mici.
Mai ai si alternativa de benzi cu ceara rece.

| Admiraljoker a răspuns:

Dar de ce nu te epilezi cu un simplu big? happy

| vasile2222 a răspuns (pentru Admiraljoker):

Cred ca te referi la aparatele de ras cu lama -Bic-

offtopic
Pentru mine, e un lucru foarte urat sa vad la o fata picioare epilate cu lama. Nu mai vorbesc de cum se simt cand pui mana... E doar parerea mea.

| Anaasstasssssiaa explică (pentru vasile2222):

Asta e și ideea… ca vreau sa folosesc ceara

| vasile2222 a răspuns (pentru Anaasstasssssiaa):

Felicitari! happy