| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma tund, si nu stiu cum thinking Am fata destul de mica. M-am tuns prin august filat.si ei bine m-am plictisit, si chiar mi se pare ca imi face fata cam ciudata, pentru ca am niste suvite care mi se aseaza foarte ciudat pe forma fetei... Cum sa ma mai tund? Acum e mediu si filat.

Si vreau sa va intreb cu credeti ca mi-ar sta mai bine cu par drept sau ondulat? Eu de fel il am drept.bine mi se mai onduleaza putin la varfuri tocmai de asta as vrea sa il indrept...cu un sampon poate. Ce ziceti?

2 răspunsuri:
| Maria_7883 a răspuns:

Lungimea parului se hotaraste in functie de forma fetei de inaltime si de greutate.
Daca esti scunda si plinta trebuie sa il lasi lung,astfel dai efectul fetei cat si corpului tau ca este mai slabut si firav.
Daca esti scunda si slabuta ti-l poti lasa si lung si scurt-in functie de dorinta ta-.
Daca esti inalta si slabuta neaparat trebuie lasat lung*(facand parul sa aiba cat mai mult volom,ca sa compeseze imaginea)
Daca esti inalta si plinuta atunci trebui sa il lasi mediu, sau tuns "castron".
BRETON poti sa iti lasi numai in cazul daca ai fruntea lata/lunga.
Daca vei face lucrul asta vei arata splendid!
Cum se zicea thinking aa "un minim de efort, pentru un maxim de efect!
. Succes!

| Georgianaax a răspuns:

Noi de unde sa stim daca iti sta bine ondulat sau drept daca ne spui doar ca ai fata mica:|
uite aici niste tunsori http://www.lyla.ro/tunsori/showArticol.php?articol=Tunsori-par-mediu-femei
acum tu decizi ce vrei de la parul :*
Pupici succes:o3 funda?