| SakuraMiraiEdo a întrebat:

so, let me explain. Sunt fata, am parul foarte lung, si ideea e ca m-am plictisit de el. As vrea sa ma tund, dar nu stiu daca mi-ar sta bine, am fruntea lata, cred ca forma fetei mele e de inima...plus ca am asteptat atatia ani sa fie lung din nou, pentru ca in clasa a2-a l-am tuns foarte scurt si toti ma confundau cu un baiat...As vrea sa ma tund scurt cam pana la barbie, gen bob, dar fara breton, numai ca eu am parul ondulat, si mi-e "teama" sa nu stea aiurea, adica la varfuri in loc sa fie asa, drept, sa stea in sus cum ar veni. Ce pot sa fac? Daca il tund o sa se indrepte? Sa ma tund sau nu?;-; Like, stau cu look-ul asta de ani de zile si devine plictisitor. Mi-e frica ca nu o sa-mi stea bine sau nu o sa-mi placa.

Răspuns Câştigător
| AlexandraColar a răspuns:

Da sa te tunzi! amavut par lung, mi-era cald si mi se ungea repede. daca te tunzi nu vei mai avea bucle! iti va sta bine, mereu trebuie sa incerci ceva nou!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunde-l drept pana unde vrei ( ca sa nu te mai bantuie " gen bob, dar fara breton, numai ca eu am parul ondulat, si mi-e "teama" sa nu stea aiurea " ) si-ai putea sa-i faci si o suvita colorata prin fata.
Sau :
https://www.pinterest.com/pin/388717011567970226/
https://www.pinterest.com/pin/75083518766037766/

Ah,si asta cu " Sa ma tund sau nu? " tu alegi.

| NickRE a răspuns:

Si eu aveam parul ondulat si lung. M-am tuns si eu din acelasi motiv (ma plictisisem de el). Acum arata ok si e mult mai usor, in sensul ca il speli, il piepteni si il aranjezi mai repede.E mult mai bine.
Iti sugerezi sa nu te mai gandesti atat de mult si sa o faci. (Mie de ex. mi-a venit idea de a ma tunde intr-o dimineata, iar seara m-am dus la coafor, si nu am regretat deloc.)winking