| alinaalina95 a întrebat:

Vreau sa ma vopsesc blonda. Sunt saten mediu. Credeti ca se prinde vopseaua fara sa ies un blond portocaliu sau trebuie sa ma decolorez. Ce vopsele recomandati?

6 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

Daca parul tau e natural o sa prinda daca iti iei o cea mai deschisa nuanta de la o vopsea. Recomand Wellaton spuma pentru ca asa iese o culoare foarte frumoasa si uniforma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iese portocaliu doar daca inainte ai fost vopsita roscat si apoi te decolorezi. Daca esti satena, nu iese portocaliu.

| lumy4u a răspuns:

Buna,eu sunt coafeza, nu este adevarat ca trebuie sa te decolorezi, atata timp cat parul tau este virgin, adica natural, nevopsit.cumpara vopsea de la kallos blond si oxidant de 12%.si va iesii blond, tine 40 de min vopseaua in par

| d3men7zel a răspuns:

Mai intai decoloreaza-te si apoi te vopsesti

| MsBeatrice a răspuns:

Buna...,da trebuie sa te decolorezi, dar nu este recomandat sa te decolorezi pentru ca pur si simplu iti arzi parul si daca devine o obisnuinta. nu e prea ok.Am eu o prietena tot asa se facea un blond spre gri si se decolora de fiecare data si aucm pot spune ca s-a facut saten inchis ca sa isi reivna parul..Bafta

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Trebuie mai întîi să te decolorezi şi apoi să te vopesti