| Raisaaa a întrebat:

Am sprancenele negre si vreau sa ajung la culoarea maro ( saten ). Se poate prin aplicarea unei vopsele de par blond mediu ( 8.00) p.s Cu vopseaua asta vreau sa imi vopsesc parul. Funda

9 răspunsuri:
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Raisa.
Doamne FERESTE sa faci prostia asta,daca aplici vopsea pe sprancene poti orbi! Bine ai facut ca ne-ai intrebat, mai ales ca nu stii in ce fel sa ti le colorezi.
Mergi la un salon de cosmetica, acolo or sa stie ce sa iti faca, chit ca dai un ban in plus.dar sanatatea ta este pusa la bataie.
Ar mai fi o optiune apa oxigenata sau decolorantul dar nu ti-as sugera pentru ca o sa iti cada din sprancene si ti se vor arde foarte tare, daca doresti sa faci acasa operatiunea cere ajutorul unui adult.
Sper ca ti-am putut fi de folos, multa sanatate iti doresc.

| Raisaaa explică (pentru AlexandraCroft):

Multumesc. bine ca am intrebat inainte

| OKMaui a răspuns (pentru Raisaaa):

Mi-am dat eu o data pe sprancene cu vopsea negru-albastrui, desi sunt foarte negre, am facut-o doar din plictiseala. Nu patesti nimic atata timp cat dai cu atentie.

| Raisaaa explică (pentru OKMaui):

Cu ce pot sa le deschid si acasa?

| OKMaui a răspuns (pentru Raisaaa):

Cu apa oxigenata cel mai bine.

| xCrinax a răspuns:

Atata timp cat nu te faci blonda, nu cred ca e necesar sa iti schimbi culoarea sprancenelor, de multe ori poti doar sa crezi ca ai sprancenele inchise. Oricum, sunt total de acord cu Ĵσўツ. Pupici!

| Raisaaa explică (pentru xCrinax):

Vreau sa ma fac blond mediu... o sa incerc la un salon pentru siguranta. Cat costa la salon?

| xCrinax a răspuns (pentru Raisaaa):

Nu stiu cat costa. Eu am fost toate culorile si niciodata nu mi-am schimbat culoarea sprancenelor, cand eram blonda nu le mai faceam cu un creion maro, ci cu unul mai gri putin, bine acum depinde si daca nuanta de blond este calda sau rece. si multe altele. Daca tu spui ca ti le-ai facut cu vopsea negru albastrui, nu stiu ce sa spun altceva decat ca nu a fost cea mai inteligenta miscare. Cauta si tu pe google cat costa la un salon vopsirea sprancenelor. Depinde de salon cred. Bafta multa si pupici.

| jess179 a răspuns:

Cumpara vopsea pentru sprancene, se gaseste pe internet, cauta site-ul permanentdegene.ro,costa 12 lei.