| faaalyoana a întrebat:

Vreau sa-mi fac masca de par cu ulei de masline si ricin. Uleiul de masline care il am e din Italia si e din ala natural, ceva mai bun, da e expirat de un an si ceva. Credeti ca pateste ceva parul meu daca e sa-l folosesc, pentru par. Am mai intrebat fetele, si toate mi-au zis sa nu-mi fac probleme.dar totusi, uleiul mai are acelasi proprietati?

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Pentru par merge sa il folosesti daca nu miroase a ranced si a fost pastrat in conditii bune(sticle de culori inchise, departe de razele soarelui)!

| ღBrunette a răspuns:

Dacă tot e expirat de un an de zile, de ce încă îl păstrezi? Eu niciodată n-am păstrat produsele expirate, nu contează ce produse erau. Părerea mea este să mergi mai degrabă şi să cumperi altă sticlă de ulei de măsline şi după aceea să încerci această mască: http://www.katynel.com/......nus-de-ou/ :)

| florentina09 a răspuns:

Uleiul nu expira...