| MIHANTON a întrebat:

Vreau să știu unde în București se găsesc haine elegante în afară de mall-uri. Buticuri cu marfă altfel, mai deosebită. Mulțumesc

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In Bucur Obor in magazin sunt destule firme care au haine elegante dar costă mult.

| dullcat a răspuns:

Buna.E foarte subiectiv spus marfa altfel, deosebita.Adevarul e ca gusturile oamenilor difera enorm.Ai cautat cu hashtaguri pe Instagram? Vei gasi multi creatori care poate se aliniaza cu preferintele tale.Dar vezi ca si preturile, cel mai probabil, vor fi diferite fata de hainele fast fahsion din malluri, mult maia ridicate.O alta varianta e sa incerci la magazine second hand.

| Furnicuta000 a răspuns:

Miniprix. Acolo gasesti de toate, de la haine sport pana la haine elegante si nu sunt scumpe. Am o prietena care si-a luat rochia de cununie cu 50 lei de acolo si puteai sa juri ca era facuta la un designer. Stiu ca au un magazin in Buc si unul foarte mare la Otopeni (nu e asa departe, gasesti o groaza de stb uri care merg acolo).
In rest mai sunt niste buticuri pe la unirii dar alea sunt foarte scumpe. Nu prea mai gasesti magazine de haine la coltul strazii pentru ca lumea isi ia haine din mall sau online si alea care au mai ramas au haine putine si scumpe. Cel putin asa am observat eu

| sammie a răspuns:

Depinde ce inseamna,, deosebit'' pentru tine. Poti sa le iei de pe Shein, temu, site-uri de pe net.

| Ariston a răspuns:

Temu

| suntserios a răspuns (pentru Ariston):

Si a deschis Temu magazin fizic in Bucuresti?

| MIHANTON explică:

Exclus. Nu-mi plac hainele second hand. Întrebam de buticuri unde găsești marfă mai de calitate cum este magazinul Dalis de pe strada Șepcari.