| Oanna07 a întrebat:

Vreau si eu niste idei de diete pentru o slabire rapida si niste ceaiuri pentru a ma mentine si a slabi.

13 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Simplu :

1. Inveti sa mananci :

http://www.getfit.ro/......abire.html

2. Inveti sa-ti organizezi mesele

3. Faci SPORT, cardio de 3-4 ori / sapt, fara sport nici nu se pune problema ( decat daca vrei sa devii o plata fara forme ).

Dietele sunt stupide, nu prea ai cum sa te mentii dupa + ca multi au probleme de sanatate, piele care atarna, forme plate, etc.

O alimentatie sanatoasa o poti tine toata viata si te mentii frumos, manacand bine.

| Uza a răspuns (pentru Cosmin86):

Ai dreptate! Singurul raspuns bun si care te va ajuta sa slabesti intr-un mod sanatos si frumoshappy

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Infara de Cosmin, toate de mai jos sunt IDIOTENII, ca sa nu zic altfel...
Nu se slabeste rapid.La o slabire rapida, pielea e mai predispusa sa atarne si pe langa ca nu mentii greutate, depui mai mult la loc.Asa e cu fiecare dieta.De ce? Simplu.Corpu ii obisnuit sa primeasca toate nutrientele din toate tipurile de mancare, zilnic.Cand incepi sa nu-i mai dai,facand foamea sau reducand drastic mancarea,intra in criza,si el crede ca esti undeva pe munte,unde nu ai ce manca,si intra in modul de "urgenta" incepe si depune grasime,de fiecare data cand mananci, ca atunci cand iar no sa il hranesti, sa aiba de unde lua. Daca continui sa nu mananci, incetineste si mai mult metabolismul, te igrasi si mai usor dar devi si somnolenta fara chef etc.Ca sa slabesti frumos si sa-ti tonifiezi muschi mainilor picioarelor si torsoului trebuie sa faci exerciti la sala cu greutati de 5-10 kg pana ti se intaresc muschii.Nu trebuie sai maresti decat sai intaresti, pentru ca nimeni nu vrea o piele fleasca dupa slabire.Ca sa slabesti sanatos nu trebuie sa slabesti mai mult de 3kg pe luna.Nu se poate slabi rapid SANATOS si sa te mentii.Nu exista o dieta rapida.Nu exista ceaiuri care sa te mentina.
Ca sa slabesti trebuie :
1:Sport.Fara sport nu se poate
2:Mese la ore regulate si identice
3:Toate tipurile de mancari in cantitati mici
4:Multa apa.La ce ajuta cauta in raspunsurile anterioare ale mele
5:Te mentii doar mentinand sportul, mancatul sanatos, din toate tipurile de legume/fructe is carne saraca-n grasime gen pui/peste/vita etc.

Doar asa poti.Nu mai cauta slabire miraculoasa si rapida pentru ca nu exista. Fara sa va miscati fundu, nici o fata no sa slabeasca, doar pentru ca vrea, stand in pat la TV sau dormind.

Daca vrei sa slabesti in pat singura solutie e mult mult sex.

Sper ca te-am ajutat tongue

Ceau tongue

| Deliα a răspuns:

Mănâncă multe fructe si nu manca mai mult de o felie de paine pe zi.Si nu manca dupa ora 5 dupa -amiaza.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Deliα):

"nu manca dupa ora 5 dupa -amiaza", de ce, sa-ti faci sanatatea praf?

Alte metode mai putin RETARDATE nu stii?

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Cosmin86):

CORECT.Pana acum singura persoana cu creier de aici, sincer.BRAVO

| Dinamovistul101 a răspuns:

Incearca o dieta cu bors happy eu am slabit 7 kg intr-o luna!

| Oanna07 explică (pentru Dinamovistul101):

Si cum se aplica dieta?

| Dinamovistul101 a răspuns (pentru Oanna07):

In fiecare zi 3 cani de bors la fiecare masa + legume, fructe (fara struguri, banane si alte fructe care ingrasa) + piept de pui sau muschi de vita sau orez fiert... fara paine, paste, dulciuri fast food etc. Cam atat stiu si eu, sper ca te-am ajutat!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Dinamovistul101):

Interesant, elimini carbohidratii care sunt la baza piramidei nutritionale.

| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Intra aici -> http://www.stilfeminin.ro/......-lume.html Sunt sigur ca te v-a ajuta.

| Mgautier a răspuns:

Fara sport=0

| Dracie a răspuns:

Cura disociata, chiar functioneaza: 3 zile carne/ 3 zile lactate, 3 zile legume si fructe. In disociata, poti sa mananci oricat, dar in cele 3 zile doar carne sau lactate sau legume si fructe. Ceai de papadie, cozi de cires, sau limonada.