| love_2286 a întrebat:

Vreau si eu o dieta mai usor de tinut, de preferat una care a functionat la voibig grin vreau sa slabesc 5 kgbig grinsi cat mai repede... fac miscare in fiecare zi dar nu prea slabesc pentru ca mananc tampeniibig grinHelp!

Răspuns Câştigător
| iiKiduuu a răspuns:

1.Nu mai manca tampenii. daca tii dieta trebuie sa te abtii sau faci miscare degeaba.
2.Mananca sanatos, ceva sa nu ingrase.de exemplu fructe.dar nu struguri.ei ingrasa.
3.Mancarea se efectueaza doar dimineata(mai rar), la pranz, iar seara mai tarziu de ora 7 sa nu mananci.
4.Intr-adevar, alimentele sunt digerate mai greu, daca imediat dupa ce ai mancat, te asezi in pat, doar 5-7 minute... dupa faci miscare ca sa arzi din calorii.
5.Supa de varza ar fi o solutie, niste prieteni de familie sau rude au incercat supa de varza si a dat rezultat dar nu trebuie mancata in cantitati mari deoarece slabeste intreg organismul. Daca vrei sa incerci asta te sfatuiesc sa intri mai intai pe acest site sa te informezi mai bine;)http://www.supa-varza.ro/aido25kop2k/? daca nu, poti cauta pe internet despre supa de varza.
Cateva sfaturi

Pentru a fi mai puternica in maini sunt recomandate flotarile sau ridicarile de greutati sau obiecte mai grele.

Pentru modelarea picioarelor sunt recomandate genoflexiunile.

Pentru a da burtica jos sunt recomandate abdomenele, alergatul sau folosirea aparatelor de slabit.

Sper sa te ajute si spor la slabit:D
FUNDA?;;)

5 răspunsuri:
| TangerineP a răspuns:

Iti propun dieta cu grapefruit, eu am slabit 2 kg in 3 zile)
Deci, pe zi ai nevoie de 3 grapefruituri, dintre care unul il consumi dimineata, iar la celelalte mese si cind ti se face foame cite jumatate))dar ai grija sa nu maninci prea multe grasimi si dulciuri ca micsoreaza puterea grapefruitului! succes!

| love_2286 explică (pentru TangerineP):

Chiar am mancat azi 2 grefebig grin are cv daca le mananc fara coaja? ca sunt cam amarui

| TangerineP a răspuns:

Ba nu...eu tot le curateam de coaja)si ajuta; D

| VladimirPutin a răspuns:

Nu ai cum să slăbești rapid dacă mănânci multe tâmpenii
și trebuie să faci mult sport de ex alergi vreo 2 ore pe zi

| zmeurica90 a răspuns:

Sa nu mai mananci dulciuri, sa nu mai bei sucuri acidulate/apa acidulata(daca faci acest lucru). Sa faci mai multa miscare.Iti recomand sa mananci multe fructe si legume, mai putina carne si mai putina paine big grin A, si bea apa plata cu lamaie...
big grin