| florin616 a întrebat:

Am 20 de ani,sunt operat la coloana si nu pot face efort fizic, ce fel de loc de munca as putea gasi fara studi superioare?(am doar 12 clase absolvite la uman cu diploma de bac)

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ia si lucreaza pe cont propriu, de acasa. Ai calculator, ai nec, ai cap pe umeri. Uite asa, ca inspiratie - http://www.pengjoon.com/about/

| florin616 explică (pentru KodrutZ):

gandesc ca nu faci mai mult de 10$ pe luna din tampeni din astea, toate sunt minciuni.

| KodrutZ a răspuns (pentru florin616):

Gindesti foarte prost.

| valentingb a răspuns:

Poți găsi meserii mai ușoare, dar oricum îți va fi greu: casier la hypermarket, operator calculator, vânzător, chelner, dar oricum vei mai avea dureri.

| Iunona a răspuns:

Casier,Operator Call Center, sunt unii care cer secretar/secretara cu minim studii medii... dar 8 ore la munca te pot afecta. Chiar daca stai numai pe scaun.

| Sesum a răspuns:

Si eu am tot 20 de ani. Am fost operat la ambele picioare si mi-e greu. Ca obosesc foarte repede. Am lucrat 1 an de zile. Eram calcator. Dar mi-am dat demisia findca veneam de la lucru cu ambele picioare umflate. E greu in tara asta.

| florin616 explică (pentru Sesum):

Da,e aproape imposbil in tara asta pentru noi sa supravietuim.Si eu anchilozez de la mers mai mult de 4 ore sau chiar stat in fund dar imi revin daca stau intins 1 h.Tu iti revi cu picioarele daca stai intinsa si nu faci efort cu ele? nu mai ai loc de munca acum?