| NoName000001 a întrebat:

Am aplicat la facultate în Marea Britanie, dar nu știu dacă să mai merg. Am bani doar pentru primele luni. După acest timp, părinții nu vor putea să-mi trimită 500 de lire pe lună. Eu mă bazam pe găsirea unui job, dar cine știe cât o să dureze să fac rost de yellow card și cine știe dac-o să-mi găsesc un job imediat dupa aceea. Credeți că are rost să mă risc? Nu aș vrea să mor de foame prin Marea Britanie

2 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

O sa te descurci. Am o prietena care a plecat pe banii pe care i-a strans intr-o vara muncind in tara, bani care reprezentau chiria pe o luna, avionul si inca putin (parinti nu au ajutat-o cu nimic). S-a imprumutat de la niste amici vreo 2 luni ce-i drept, dar dupa si-a gasit 2 job-uri si pe langa faptul ca si-a platit datoriile a ajuns sa se descurce foarte bine.

| Nedelcu_Denisa-Alexandra_1980 a răspuns:

Stii cum se spune:daca nu risti, nu castigi