| NoName000001 a întrebat:

Am aplicat la facultate în Marea Britanie, dar nu știu dacă să mai merg. Am bani doar pentru primele luni. După acest timp, părinții nu vor putea să-mi trimită 500 de lire pe lună. Eu mă bazam pe găsirea unui job, dar cine știe cât o să dureze să fac rost de yellow card și cine știe dac-o să-mi găsesc un job imediat dupa aceea. Credeți că are rost să mă risc? Nu aș vrea să mor de foame prin Marea Britanie.

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Vezi ca poti face un fel de imprumut si dai banii inapoi dupa ce iti gasesti un loc de munca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca se pune problema sa mori de foame. Daca stii sa faci ceva nu este ca aici, acolo iti poti gasi de munca, inclusiv part-time. Totul este sa fii serios, sanse exista si sunt reale. Marea Britanie nu este Romania si nu va fi vreodata.

| anonim_3361 a răspuns:

Eu cred ca ar fi o greseala foarte mare sa renunti si pe care o sa o regreti mai tarziu. Pace pleci cautati un job si in tara, incearca sa-ti procuri bani. Putini sau multi, conteaza ca ii ai. Si vezi tu, daca nu risti, nu castigi. Au mai fost ca tine si s-au descurcat. Nu esti singurul/a. Pe parinti ar fi bine sa nu te bazezi, nu pentru ca nu ti-ar oferii doar ca s-ar putea intampla orice si Doamne fereste, sa se intample ceva rau cu ei. Incearca sa te descurci pe cont propriu, niciodata nu este prea devreme.

| malinasign a răspuns:

Daca vrei sa traiesti, (cel mai probabil, dintr-un salariu de mizerie), intrebandu-te cum ar fi fost daca ai fi mers, atunci renunta.