| Jeanny a întrebat:

Am o diploma de licenta in drept obtinuta in Belgia. Imi pot fi recunoscute studiile in Romania?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Diploma este recunoscuta dar, pentru a putea practica o profesie juridica in Romania, este nevoie sa dovedesti cunoasterea legislatiei romane.
Fiind absolventa de drept ar fi trebuit sa stii asta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, studiile & Diploma pot fi recunoscute în România :)
Va trebui să faci ECHIVALAREA studiilor/Diplomei - vezi detalii despre echivalarea studiilor la linkul :
http://cnred.edu.ro/#echivalare-studii-superioare-efectuate-in-strainatate

Toate cele bune!