| Keathus a întrebat:

Am sanse sa devin actor?
Am 16 ani si nu am mai jucat de mult intr-o piesa. Ultima data a fost in clasa a 4-a.Am participat la concursul de teatru Micul Actor, piesa la care am jucat a luat premiul I si eu am luat premiul special.De atunci au trecut 5 ani si am intrat la un liceu de mate info.Nu doresc sa-mi schimb liceul pentru ca imi place sa invat aici, insa simt o dorinta de a incepe din nou sa fac ceea ce mi-a placut.Inca nu mi-am gasit pasiunea, dar atunci cand am jucat am facut-o cu placere fara sa ma gandesc la premii.As dori sa devin actor ca sa inveselesc lumea, sa ii fac sa zimbeasca chiar si in aceste zile negre pe care le traim.As fi in stare sa muncesc 24 din 24 pentru pasiunea mea (daca o gasesc) si sunt dispus sa incerc din nou teatrul. Facandu-i fericiti pe altii devin si eu fericit.

4 răspunsuri:
| Imstrong a răspuns:

Nu stiu..ai bani? ai cunostinte in aceasta meserie? Nu cred..trebuie sa te duci la liceu la filologie sau teatru si film, depinde si sa inveti bineeeeee de toooooot. laughing apoi urmezi U.N.A.T.C. si devii actor, dar e asa simplu, iti trebuie cunostinte. Pa, pawinking

| arinusa12 a răspuns:

Depinde. Daca iti place cu adevarat teatrul poti sa reusesti pentru ca producatorii cauta tinere talente. Daca ai inclinatie spre teatru atunci cu putin efort poti ajunge unul dintre cei mai mari actori ai romaniei poate chiar la nivel international. Daca faci ceea ce-ti place cu siguranta vei reusi.

| PopStarRock a răspuns:

Buna! Poti lua ore de actorie dupa scoala!
P.S.: daca iti place actoria, nu lasa pe nimeni si nimic sa te desparta de pasiunea ta! happy

| Anonimm019 a răspuns:

Du-te la o facultate care se bazeaza pe teatru sau ceva.