| Kiwnasy a întrebat:

Anul acesta am terminat clasa a 7-a.Imi doresc mult sa dau la liceul militar din Campulung Moldovenesc.Am probleme cu greutatea,dar asta nu e o problema,deoarece se va rezolva. Dupa cum am vazut,testele grila sunt super usoare, nu as avea probleme la el.Dar la partea fizica...Acolo am probleme la tractiuni si la sariturile in lungime.Si astea se vor rezolva.Ce ma framanta insa, este viata pe care o duci acolo.Multi imi spun,nu te du, ca iti pierzi adolescenta si de astea...Nu ii mai ascult, deoarece eu asta imi doresc sa fac pe viitor.Viata este grea acolo? Programul cum este?
Dar la proba fizica, cum este? Am cateva intrebari la care inca nu am raspuns.Va rog frumos,cei care au absolvit liceul sau care sunt inca in componenta lui. puteti sa-mi raspundeti la aceste intrebari? Oricum,funda veti primi,insa aici este viitorul meu,Va rog frumos, fiti siguri si concisi in raspuns.Va multumesc!

3 răspunsuri:
| MrCrazy99 a răspuns:

Pai ideea de militar te sperie. Dar nu ai de ce sa te sperii. Poate e mai greu ca un liceu obisnuit deoarece stai la internat etc. partea buna este ca la absolvire iti asigura loc de munca ba chiar si un apartament. Din ce stiu eu.

| Elena2599 a răspuns:

Esti fata? Daca esti fata o sa iti fie un pic mai greu, daca tot ai terminat clasa a 7-a ai la dispozitie un an pentru a exersa, dar nu neaparat sala, ar fi ok daca ti-ai pune tu la punct un "plan" pe care sa il respecti, adica un fel de antrenament. Daca tu chiar iti doresti munceste din greu, printre proba fizica or sa fie, din cate stiu eu, mai multe "ramuri", adica nu te pune doar sa alergi, tu trebuie sa fi pregatit/a pentru ceva mai greu ..si apropo ..nu intotdeauna iti asigura loc de munca sau apartament, tu daca vrei dupa liceu sa dai la o academie trebuie sa dai un test la fel ca toti ceilalti, nu esti mai special doar pentru ca ai facut un liceu militar, partea buna e ca daca vrei sa dai la academie iti va fi mai usor pentru ca esti pregatit din liceu, din moment ce tu faci liceul militar.
Dar daca iti doresti nu te lasa descurajat/a de cei din jur, important e sa crezi in tine si sa exersezi, ai timp un anwinking

| Kiwnasy explică (pentru Elena2599):

Multumesc pentru incurajari, si apropo sunt baiat big grin. Vroiam sa aflu cate ceva despre viata de acolo.Programul mai exactwinking.Ca adimiterea stiu in ce consta.