| anonim_4396 a întrebat:

Anul acesta termin liceul, care faculate este mai buna Facultatea de inginerie geodezica sau management?

6 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Management!

| Ea.e. a răspuns:

Management

| metatheory a răspuns:

Eu am terminat Management la o universitate particulara si inginerie intr-o specializare ceva mai buna ca geodezie. Iti spun Managementul e mai bun decat orice fel de inginerie chiar decat calculatoare sau electronica. Pentru ca acolo inveti sa conduci iar la inginerie sa fii subordonat. Plus ca ai obiecte de scoala profesionala la inginerie, plus ca se face munca fizica. Geodezia e inca mai slaba pentru ca vei lucra pe teren asta inseamna ca prin definitie nu vei avea o munca de birou. E similar cum te-ar intreba cineva ce vrei sa fii director(ca asta inseamna manager) sau muncitor?

| vivi_6895 a răspuns:

Ingineria geodezica, pentru ca nu sunt foarte multi in domeniu, deocamdata domeniul nu e asa de dezvoltat.Acum 3 ani eram in aceeasi situatie si am ales cadastru si nu imi pare rau, facand comparatie cu alti colegi de la alte facultati chiar si de la management, avem mai multe oportunitati si mai multe locuri de munca, chiar daca facultatea in sine e mai grea. Oricum alegerea e a ta, despre ce anume ai vrea sa faci pe viitor. Sper sa iei alegerea potrivita.

| laptopnews a răspuns:

Depinde ce vrei sa te faci cand o sa fi mare. Nu te orienta dupa bani. Fa ceea ce-ti place si banii vin.

| bicolor_1613 a răspuns:

Management