| pababiba a întrebat:

Armata asta cu angajati, e ok sau nu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost mereu de parere ca totusi armata obligatorie nu era rea dar era de ajuns numai 4 luni adica perioada de instructie dar instructie la singe si nu frecangeala cum au facut altii.In primul rind ajuta individul sa-si reprime pornirile asupra unui sef (autocontrol cea ce nu prea exista acum)si trebuia sa se supuna unui ordin (care supunere e disparuta complet)si invata sa traga cu tot armamentul nu ca astia care isi cumpara pistoale de foc dar cu gloante de cauciuc si solicita ajutor ca practic nu stiu sa-l foloseasca.

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Siguranta, pe dracu'. Bine ca am invatat sa trag cu arma si ma pot apara singura la nevoie. Cand ma uit la apevistii astia ce burti au, ma intreb cam cum stau cu reflexele.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

@harciog: era si greu!

Stefan
| Stefan a răspuns:

Armata într-un stat democratic cu angajati consider ca e foarte bine, ei sunt profesionisti in domeniu, deci siguranta noastra se afla pe maini bune.

| sorin a răspuns:

Nu prea mai e bine nici la armata sunt salarii mici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stefan eu vorbeam de o anumita educatie a fiecarui individ in parte si na am exclus niciodata profesionistii.Am vrut sa spun ca, pe linga ei, ar trebui sa existe si 4 luni obligatorii pentru fiecare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce e ciudat Roxi 61 si, apreciez la tine, ai si vazut burtile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Papapa---pammm. ia incearca si vezi? ca unii au avut timp sa faca burti. da tu nu mai ai cand.si nici chef.ca trebuie sa fii suplu si iute ca sa-l poti omora pe unul care vrea sa te omoare.doar nu crezi ca nu o sa ai ocazia? vezi afganistan si pe unde mai sunt imprastiati bravii nostri osteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai Aminadab m-ai facut sa pliiinnngg...

| pababiba explică:

Sa ma bag si eu?

| pababiba explică:

Bai frate Aminadab asta e un fel de razboinicul lumini bai frate! De ar fi mai multi ca tine in tara asta! offf ai luat stupid