| Mario1994 a întrebat:

Artist make-up sau frizer? laughing La make-up e adevarat doar machiezi fetele la evenimente? De fapt rar cand e vorba de nunta sau botez.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Frizer clar

| Mario1994 explică (pentru Adry05):

Si make-up? Imi place sa machiez.

| Adry05 a răspuns (pentru Mario1994):

Ai mult mai multi clienti ca frizerita si ai in permanenta ca de tuns si astea are lumea nevoie mereu, cu machiajul ai mult mai rar cliente.

| Atim a răspuns:

Ca make-up artist e mai greu. Gândește-te ca doar cand sunt evenimente ai clienți si sezonul nuntilor e scurt, dar oamenii vin la frizat si vopsit tot timpul anului. E mai profitabil frizerita/coafeză. Dacă preferi sa mergi totuși pe make-up, învață și să pensezi, ca să poti câștiga ceva si cand nu sunt evenimente. Sau daca nu vrei pensat, unghii, dar nu make-up și atât