| pieptar a întrebat:

As dori sa ma angajez pe litoral in vara. Am 18 ani si sunt in clasa a 11.Sunt baiat. Ce parere aveti? O sa-mi gasesc usor de munca? As dori sa fiu ospatar? Eu sunt din nordul tarii. Si vreau sa vin pe litoralul.

Răspuns Câştigător
| ValentinnaV a răspuns:

Eu zic ca ai sanse, ca ospatar nu garantez prea mult dar chelner la o terasa de ce nu. daca esti si inalt si rezistent cu atat mai bine.Dar totusi gandeste-te ca e vara, cald si tu vei alerga de colo-colo. Oricum esti major asa ca sanse sunt, isi gasesc de munca pe litoral altii si mai tineri..Mai multe sanse ai avea daca stii pe cineva din Constanta..Cauta pe net niste oferte sau imprieteneste-te cu cineva din Constanta, te-ar ajuta mai mult. Daca te straduiesti putin eu zic ca reusesti.

Bafta :*

| pieptar explică (pentru ValentinnaV):

Multumesc. dar cum e sa fi ospatar grau usor

2 răspunsuri:
| ValentinnaV a răspuns:

E mult de munca, mult de alergat, trebuie sa te porti impecabil si respectos cu clientii oricat de nesuferiti iti par, trebuie sa te misti repede sa ai grija cum mergi, nu e chiar asa simplu.