| arnis a întrebat:

As dori sa merg la Cluj sa invat la UNIVERSITATEA BABEŞ-BOLYAI. Are rost sa merg la Facultatea de Ştiinţe Economice şi Gestiunea Afacerilor, nu sunt increzut in alegeria care o fac. Voi gasi job dupa specialitate? Vreti sa-mi dati mai multe detalii despre aceasta facultate unde voi putea lucra in continuare va rog?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În prezent toate facultățile sunt o loterie.
În concluzie, tu ești singurul tău arbitru privind decizia carierei tale profesionale.
Intră aici: www.alegefacultatea.ro
Multă baftă.
Pa, pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu-ti poate spune asta, ideal ar fi ca inainte sa incepi facultatea sa te consulti cu parintii sa vezi ce si cum te pot sprijini, cu rudele verisorii si alte cunostinte, numai cu rude si pile reusesti in Romania, nu intreba vecinul ce ar face el ca il intrebi degeaba.

| ice a răspuns:

La babes cam cine intara km si termina facultatea! eu iti sugerez politehnica, e grea dar ai mult mai multe sanse!

| arnis explică:

Parintii mi-au dat libertate totala ei ma vor ajuta, si sint liber sa aleg orice facultate si nu stiu ce sa fac cu aceasta libertate...