| Mazzenine a întrebat:

As dori sa stiu cu ce medii se poate intra la facultatile de psihologie din Bucuresti? Si mai multe detalii despre acestea. happy

Răspuns Câştigător
| Dishka a răspuns:

Aici depinde și în ce oras,eu mă axez pe București, deci iti spun sigur ca la Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei din cadrul Universității din București, se da sigur admitere. Nu stiu sigur, dar cred ca si la Universitatea Titu Maiorescu se mai da, restul sunt pe baza de dosar, adică nota din bac.

5 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

La UAIC din Iasi, conteaza 100% media de la bac. (in cazul in care nu vrei sa te mai chinui cu admiterea). In cazul in care intri la taxa, nu-i bye, poti sa inveti foarte foarte bine si urmatorul semestru, poti sa fii la buget.

| Dishka a răspuns:

In principal poti intra cu orice medie, căci vei fi repartizată la taxa sau buget, dar mai sunt si cele pe baza de admitere, admiterea fiind bineînțeles la psihologie. Baftă!

| Mazzenine explică (pentru Dishka):

Imi poti da exemplu de facultate? La ce facultate universitate cu examen si la ce facultate cu bac si cu examen sau fara. Nu am o medie chiar asa mare in bac dar doresc informatii si vreau sa stiu daca este posibil sa merg la psihologie. happy

| Mazzenine explică (pentru Dishka):

Da, tot in Bucuresti si eu vreau sa dau, tocmai de aceea intrebam.

| Dishka a răspuns (pentru Mazzenine):

Super! Baftă!

| Dishka a răspuns (pentru Mazzenine):

Aici depinde și în ce oras,eu mă axez pe București, deci iti spun sigur ca la Facultatea de Psihologie si Stiintele Educatiei din cadrul Universității din București, se da sigur admitere. Nu stiu sigur, dar cred ca si la Universitatea Titu Maiorescu se mai da, restul sunt pe baza de dosar, adică nota din bac.