| Cippri a întrebat:

As vrea sa dau la drept ce liceu trebuie sa urmez stiinte, filologie sau ce iti trebuie pentru drept? putin ajutor va rog!

Răspuns Câştigător
| vlady434 a răspuns:

Daca vrei sa faci un Drept serios, cu examene bune luate pe cinstite(cat adevar...), urmeaza filologia. La admiterea la drept din cate am auzit, se da Limba Romana, o limba straina (s-ar putea sa fie la alegere engleza/franceza) si Istorie. Acestea sunt probele forte ale Dreptului. Daca mai vrei informatii, nu ezita si intreaba-ma. Sper ca te-am ajutat.

| raluk27 a răspuns (pentru vlady434):

La drept nu se mai da admitere la istorie de vreo 10 ani si. La limbi straine, nici atat. Niciodata nu s-a dat admitere la asa ceva.

3 răspunsuri:
| selfie a răspuns:

Nu conteaza ce liceu faci, sora-mea ii la drept si a fost la filo. E greu la drept ca te pun profesorii sa inveti o carte de 700 de pagini si la examen daca nu stii exact ca in carte nu te trec. Asa ii in Sibiu la drept, sunt doar profesori neinteresati. La tine in oras poate sunt profesori care se implica mai mult, nu ca aici.

| Aphrodytha a răspuns:

In ziua de azi nu mai conteaza ce liceu faci, decat daca faci de exemplu muzica/filologie si vrei sa urmezi facultatea de mate-info, pentru ca la filo sau muzica nu o sa dai bac din mate iar la fac de mate-info si alte d-astea iti trebuie bacul la mate.