| gr33c3 a întrebat:

Sunt clasa a 8 si as dori sa urmez un liceu bun dar am nevoie de putin ajutor. Ce profil ar fi mai portivit ca dupa aceea sa dau la drept? Filologie sau Stiinte Sociale?

Răspuns Câştigător
| deadea23 a răspuns:

Iti plac limbile straine? Daca da. de ce nu ai alege filologie. Dar nu uita, trebuie sa te pricepi, sa vrei, sa-ti placa.
La stiinte sociale, majoritatea se duc pentru ca e simplu, nu sunt materii grele, desi media creste tot mai mult!
Gandeste-te de doua ori, intereseaza-te de profesori si cam ce elevi merg acolo.Nu cred ca ai vrea sa ai colegi drogati si nesimtiti.
Succes!

6 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Eu cred ca stiinte sociale! bafta!
funda?

| Kitty a răspuns:

Filologie.

| simplething a răspuns:

Eu cred ca te-ar avantaja Stiintele Sociale, dar nici Filologie nu e de neglijat. Aaa! Si nu te gandi ca DREPT e singura optiune de a avea o cariera si bani atunci cand te gandesti la aceste profile. Poti alege orice profil.In viitor cred ca sunt importante competenta, seriozitatea, dar si implicarea. Daca ai o gandire pozitiva iti va merge bine oricum. Dar nu uita ca pentru. a castiga ceva ai nevoie de timp si munca.
Mult succes!

| GyeBaek a răspuns:

Folologie dar cu stinte sociale ai mai multe sanse de meseri.

| nyna a răspuns:

Stiinte sociale

| kolcov a răspuns:

Filologie